220 kocich piękności w Gliwicach


220 kocich piękności w Gliwicach
2017-06-14
Już 17 i 18 czerwca Europa Centralna zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, podczas której poznamy najbardziej sympatyczne i urocze miauczące piękności. W Gliwicach zaprezentuje się 220 kotów z 24 ras, wśród nich sfinksy czy największe na świecie koty domowe main coony

–  W najbliższy weekend staniemy się kocią stolicą Polski – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Samo wydarzenie dla mieszkańców Śląska to nie tylko okazja do tego, aby w sobotę i niedzielę przyjrzeć się ponad dwustu najpiękniejszym futrzakom. To także dobra okazja, aby wspólnie spędzić czas z całą rodziną, przy okazji poznając tajemnice pielęgnacji i dbania o swoje zwierzaki.

Przeczytaj również:

W Europie Centralnej zobaczymy przedstawicieli 24 kocich ras. Wród nich będą nnie mające nic do ukrycia siknsy, maine coony, czyli największe domowe koty świata, urocze devonki ale również zwierzaki o bardzo nietypowych kolorach jak liliowy, niebeski czy czekoladowy. Nie zabraknie także ubóstwianych przez widzów kotów norweskich, syberyjskich, bengaslich oraz brytyjskich.  Dwudniowa Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, której organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach, rozpocznie się  w sobotę 17 czerwca o godz. 9:00. Wtedy ruszy kontrola weterynaryjna. W sobotę o godz. 10:00 wystartuje korekta klas i zmian kolorów. W niedzielę stanie się to o pół godziny później. Z kolei o godz. 10:30 w sobotę i o godz. 11:00 w niedzielę zaczną się oceny zwierzaków, które zgłoszono do udziału w prezentacjach. Najpiękniejsze koty zobaczymy w sobotę i niedzielę na scenie od godz. 16:00 do godz. 18:00. Przestrzeń prezentacyjna, zgodnie z wymogami konkursowymi, zostanie podzielona na specjalne strefy. Wśród nich będzie tzw. ring sędziowski, gdzie zwierzęta będą poddawane ocenie, wydzielona strefa dla kotów wrażliwych oraz prezentacje wystawców. Mruczących miss i masterów ocenią międzynarodowi sędziowie: Dorota Szadurka, Svetlna Stoliarova, Ludmila Khaled, Jarda Panek, Gerardo Fraga Y Guzman oraz Marcin Biernaczyk.

Podczas wydarzenia więcej dowiemy się też o pielęgnacji i rozwoju swojego pupila. W ramach akcji, wspólnie z Tesco Extra, zaplanowano również zbiórkę darów rzeczowych na rzecz gliwickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Bezpieczna Łapa”. Tradycyjnie, na odwiedzających czekać będą konkursy z nagrodami a także specjalne zniżki i produkty w okazyjnych cenach przygotowane przez sklepy w Europie Centralnej. Więcej szczegółów można znaleźć na www.europacentralna.eu

Dzień przed wystawą warto wziąć udział w seminarium na terenie Europie Centralnej organizowanym przez Polski Klub Kota Brytyjskiego Britania. W piątek 16 czerwca od godz. 15:00 specjaliści podzielą się wiedzą nie tylko z hodowcami ale także z miłośnikami tych zwierząt. Kontakty społeczne kotów czy badania genetyczne – to tylko niektóre z tematów poruszanych w trakcie konferencji. Spotkanie jest bezpłatne – jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc niezbędna jest rejestracja mailowa pod adresem: klub@britania.org.plNadesłał:

a.piwek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl