Dieta na cellulit


Dieta na cellulit
2018-08-20
Stosowanie najbardziej skutecznych sposobów na cellulit, jak kremy antycellulitowe czy uprawianie sportu, przy nieodpowiednim odżywianiu, nie pozwoli cieszyć się gładką skórą. Jakie produkty należy ograniczyć lub wyeliminować, a jakie powinny znaleźć się w naszej diecie, aby pozbyć się cellulitu?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
Jak ważna jest dieta?
Likwidacja cellulitu jest niemożliwa bez odpowiednio dobranej diety. Jednak - z drugiej strony - niewłaściwy jadłospis może szybko zniweczyć efekty naszej dotychczasowej pielęgnacji antycellulitowej. Właściwe odżywianie przynosi przede wszystkim korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Dlatego dieta nie powinna być stosowana doraźnie w celu radzenia sobie z tym konkretnym problemem, ale musi być stałym elementem naszego codziennego życia.

Jakie zadania spełnia dieta na cellulit?
Aby zredukować skórkę pomarańczową, należy stosować dietę, która:
- przyspieszy metabolizm (szczególnie rozkładanie tłuszczów);
- wspomaga usuwanie toksyn i nadmiaru wody,
ponieważ szczególnie te czynniki podwyższają ryzyko pojawienia się cellulitu.

Produkty niewskazane.
Z jakich produktów należy całkowicie zrezygnować lub przynajmniej je ograniczyć?
1. Tłuste potrawy.
Zrezygnować należy z ciężkostrawnych, tłustych potraw będących źródłem lipidów, które tworzą grudki cellulitu. Chodzi o fast foody, żywność wysoko przetworzoną czy smażoną na głębokim tłuszczu.
2. Produkty zawierające chemię.
Do odkładania się w tkankach toksyn prowadzi spożywanie chemii, która zawarta jest w wysoko przetworzonej żywności i daniach gotowych. Bardzo ważne jest czytanie składów kupowanych produktów i unikanie tych, które zawierają wiele chemicznych dodatków.
3. Sól.
Unikać należy soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Spowalnia to niestety usuwanie toksyn przyczyniających się do powstawania cellulitu.
4. Kawa.
Trzeba ograniczyć także ilość wypijanej kawy. O ile jedna filiżanka w ciągu dnia może mieć pozytywny wpływ na organizm, o tyle większa ilość może już zaszkodzić.

Co powinno znaleźć się w jadłospisie?
Osoby, które zmagają się cellulitem, powinny spożywać jak najwięcej:
- warzyw i owoców, które są źródłem witamin i mikroelementów;
- cynku (orzechy, nasiona) i potasu (ziemniaki, pomidory, sałata), które pomagają usuwać skórkę pomarańczową;
- produktów pełnoziarnistych, które pomagają usunąć toksyny, a dodatkowo zapewniają uczucie sytości na wiele godzin;
- ryb, którymi można zastąpić niezdrowy tłuszcz, gdyż zawierają kwasy tłuszczowe omega. Są one potrzebne do budowy warstwy lipidowej naskórka, ale nie budują grudek cellulitowych;
- produktów zawierających antyoksydanty (np. pomidory), które zapobiegną procesom starzenia się skóry.

Warzywa
Dobrym wyborem będą brokuły i buraki, które zawierają mnóstwo mikroelementów, a jednocześnie są bardzo dietetyczne. Brokuły bogate są w kwas liponowy i witaminę C, a ich składniki mają zdolność do odbudowy kolagenu w skórze. W burakach poza likopenem znajdziemy witaminy A, C i E. Warzywa te doskonale usuwają toksyny, a także poprawiają krążenie. Posiłki warto wzbogacić kiełkami fasoli, w których znajdziemy witaminy A, B, C, D, E i K, kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez i cynk.

Owoce
Doskonałym źródłem minerałów mogą być także owoce, takie jak jabłka czy banany, które są obfite w potas, a banany dodatkowo w cynk. Pamiętajmy jednak, że owoce zawierają o wiele więcej cukrów niż warzywa. Dlatego najlepiej sięgać po nie w pierwszej połowie dnia, gdyż zawarte w nich cukry zostaną szybko rozłożone i nie wpłyną na wzrost wagi.

Woda i zielona herbata

Aby pozbyć się cellulitu powinniśmy pić duże ilości wody, dzięki której usuniemy nadmiar toksyn z organizmu. Z kolei zielona herbata oczyszcza z toksyn, pomaga usunąć nagromadzone komórki tłuszczowe, przyśpiesza metabolizm, a do tego stanowi źródło witamin (A, B, C, E, K i P), cynku oraz potasu.

Nie tylko dieta
Mimo, że zmiana nawyków żywieniowych jest podstawowym elementem walki z tą niedoskonałością, nie możemy zapominać o kremach na cellulit jak np. Vialise. W jego składzie znajduje się kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg. Składniki te:
- rozbijają komórki tłuszczowe (przyspieszają proces lipolizy);
- usuwają toksyny (zapobiegają rozrostowi lipidów);
- poprawiają krążenie (dzięki czemu pozbycie się toksyn i rozbitych komórek tłuszczowych będzie w ogóle możliwe).

Niezbędny jest także regularny ruch, szczególnie dla osób, które pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Doskonale sprawdzi się aerobik, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, jednak wystarczy nawet codzienny spacer, który pobudzi krążenie. Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach, możemy wykonywać w domowym zaciszu lub w klubach fitness.

Pamiętajmy, że zdrowe posiłki mogą być smaczne, a jednocześnie wpływać korzystnie na nasz organizm. Wykluczyć należy głodówki i diety, które nie są zbilansowane i oparte o jeden składnik (monodiety). Najważniejsze to próbować wszystkich dostępnych metod, ponieważ nawet najlepsze sposoby na cellulit dadzą niewielkie efekty, gdy będą stosowane pojedynczo.

Więcej informacji nt. zwalczania cellulitu https://vialise.pl/

Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl