Eksport samochodów z Chin rośnie dzięki Volvo


Eksport samochodów z Chin rośnie dzięki Volvo
2017-06-19
Chiński eksport motoryzacyjny opiera się głównie na tanich modelach rodzimych marek, ale coraz większe znaczenie zaczynają mieć auta klasy premium światowych koncernów. Jednym z liderów jest tu Volvo.


Chiny z jednej strony mogą się pochwalić tym, że są największym producentem samochodów na świecie (ponad dwukrotnie wyprzedzają USA), a z drugiej zaledwie nieco ponad 2 proc. pojazdów trafia na eksport. Głównie są to samochody rodzimych marek trafiające na pobliskie azjatyckie rynki. Jednak powoli się to zmienia. Światowe marki premium, posiadające fabryki w Chinach, zaczynają eksportować z nich swoje samochody.

Jednym z prekursorów i liderów tej zmiany jest Volvo. Szwedzka marka należy do chińskiego koncernu Geely od 2010 r., więc taka sytuacja nie powinna dziwić. W 2015 r. zaczęto eksportować sedany S60 do USA.

Teraz nastąpiła jeszcze większa rewolucja. Flagowe limuzyny S90 są produkowane w fabryce w Daqing i trafiają do Europy. Docelowo ma to być jedyny zakład wytwarzający ten model.Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Tomcio78, 2017-06-20 08:31:55

    Dla europejskiego klienta niczego to nie zmienia, jakość S90 z chińskiej fabryki w niczym nie ustępuje tym produkowanym w Szwecji.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl