FinAi® z dyrektorem finansowym


FinAi® z dyrektorem finansowym
2017-06-19
Na początku czerwca stanowisko dyrektora finansowego w FinAi® objął Przemysław Janus. Decyzja o włączeniu do zespołu doświadczonego CFO ma na celu zapewnienie wysokiego poziomu zarządzania finansami spółki i przygotowanie jej do dynamicznego rozwoju w kolejnych latach.
Przeczytaj również:
Nowy CFO FinAi® posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem finansami, zdobyte w międzynarodowych firmach, głównie z branży nowych technologii i sektora bankowego.  

Jednym z filarów naszej przewagi konkurencyjnej jest zespół złożony z najlepszych specjalistów w kluczowych obszarach funkcjonowania spółki. Nie mam wątpliwości, że Przemysław Janus jest idealnym kandydatem na stanowisko dyrektora finansowego i zapewni skuteczną realizację strategii finansowej FinAi®. Jego bogate doświadczenie i kompetencje będą stanowiły wartościowy wkład do naszej organizacji – mówi Rafał Czernik, CEO FinAi®.
 
Przemysław Janus karierę rozpoczął w polskim oddziale firmy Ericsson, później pracował w Creditanstalt InvestmentBank (CAIB) i Capgemini, gdzie realizował projekty doradcze. W latach 2007-2008 pełnił funkcję dyrektora finansowego w ABN AMRO Bank Poland,  natomiast od 2008 r. do 2010 r. pracował jako CFO w HSBC Bank Poland. Od 2010 r. do 2013 r. kierował finansami w Business Lease, a w latach 2013-2014 w agencji interaktywnej AdPilot. Od 2014 r. do 2015 r. pełnił funkcję doradcy w Bain&Company. Przed przyjściem do FinAi® pracował w agencji Isobar Polska na stanowisku Chief Operations Officer. 

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia MBA w Maastricht School of Management na kierunku Industrial Policy and Corporate Strategy. Jest certyfikowanym kontrolerem finansów i audytorem wewnętrznym (członek Instytutu Audytorów Wewnętrznych).

FinAi® to założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży finansowej. Firma pracuje nad wdrożeniem innowacyjnej platformy kredytowej, która skróci i przede wszystkim uprości skomplikowaną dotąd drogę klienta do uzyskania kredytu bankowego. Spółka zatrudnia obecnie blisko 30 osób - najlepszych specjalistów z dziedziny finansów, nowych technologii oraz komunikacji marketingowej. FinAi® pozyskał w rundzie seed 4,6 mln złotych. Inwestorem jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena


Nadesłał:

FinAi

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl