Internet z wielu perspektyw, czyli konferencja InternetBeta 2009 w Rzeszowie


Internet z wielu perspektyw, czyli konferencja InternetBeta 2009 w Rzeszowie
2009-06-30
Już we wrześniu Rzeszów stanie się centrum internetowej Polski. W dniach 23-25 września odbędzie się bowiem w stolicy Podkarpacia konferencja InternetBeta 2009, która ma szansę stać się jednym z ciekawszych wydarzeń w kalendarzu imprez związanych z Internetem w Polsce.

Założenia organizatorów są proste, zebrać w jednym miejscy specjalistów z różnych środowisk związanych z Internetem: biznesu, nauki, edukacji, polityki i organizacji pozarządowych. Patrząc na listę gości i partnerów, jesteśmy zdania, że plan się powiedzie.

W Polsce mamy bardzo dużo interesujących imprez związanych z siecią, jednak każda z nich jest adresowana do innego grona odbiorców: właścicieli i menedżerów największych polskich firm internetowych, pracowników agencji interaktywnych, socjologów, psychologów, politologów, programistów... Brak jest jednak imprezy, która zbierze w jednym miejscu przedstawicieli różnych środowisk. I tak narodził się pomysł na konferencję InternetBeta. A dlaczego „beta"? Bo Internet cały czas się rozwija i chcemy analizować nie tylko stan obecny, lecz przede wszystkim odkrywać przyszłe trendy z różnych perspektyw - mówi Mateusz Tułecki, pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pomysłodawca i koordynator konferencji InternetBeta 2009.

Organizatorzy zaprosili wybitnych specjalistów nie tylko z Polski, lecz również ze świata. Swój udział zapowiedzieli między innymi Boris Veldhuijzen van Zanten, jeden z najbardziej znanych inwestorów internetowych w Europie czy pracownicy jednej z najbardziej utytułowanych agencji interaktywnych świata Fantasy-Interactive. Oprócz nich wystąpią przedstawiciele różnych środowisk związanych z Internetem z naszego kraju: Edwin Bendyk, Dominik Kaznowski, Jarosław Sobolewski,  prof. Tomasz Szlendak, Arkadiusz Osiak czy prof. Kazimierz Krzysztofek. Organizatorzy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec atrakcji. -Cały czas jesteśmy w kontakcie z innymi gośćmi z zagranicy oraz z Polski, jednak na razie nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie zapeszyć - mówi Tułecki.

W zamyśle organizatorów konferencja ma mieć również charakter naukowy, dlatego planowane jest wydanie recenzowanej monografii dostępnej za darmo on-line z najlepszymi referatami z konferencji. Co ciekawe, dla przedstawicieli środowisk naukowych, akademickich, przewidziana jest inna cena uczestnictwa (550 pln) niż w przypadku środowisk biznesowych (850 pln) co i tak jest niewygórowaną opłatą jak za konferencję organizowaną z takim rozmachem. Dla rejestrujących się po 10 lipca opłata wzrasta, dlatego warto się pośpieszyć.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 września w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, natomiast partnerem merytorycznym konferencji jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Gazeta.pl również wspiera tą interesującą inicjatywę.

Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl