Jak wybronić się przed niesłusznym mandatem?


Jak wybronić się przed niesłusznym mandatem?
2017-08-31
Nie od dziś wiadomo, że fotoradary są zmorą wielu kierowców. Jeśli ktoś jednak przekroczył dozwoloną prędkość, dlaczego miałby uniknąć kary? Sęk w tym, że sytuacja wcale nie jest taka prosta.

Ile razy słyszeliśmy o przypadkach, gdy urządzenia pomiarowe podawały błędne wyniki? Wielu kierowców w takiej sytuacji dla świętego spokoju woli zapłacić mandat, niż tracić czas i nerwy w sądzie. Jak bowiem udowodnić niewinność, jeśli po drugiej stronie stoją przedstawiciele prawa, posługujący się rzekomo zaawansowaną aparaturą? 

Przeczytaj również:

Właśnie tu przydaje się wideorejestrator. Przykładowo nowe kamery DOD posiadają GPS, dzięki któremu kierowca dostaje dokładne dane dotyczące pokonywanej przez siebie trasy. W ten sposób doskonale widać, z jaką prędkością auto poruszało się na krytycznym odcinku trasy.

Co więcej, ostatnie modele DOD posiadają również bazę fotoradarów w Polsce, aktualizowaną co 2-3 miesiące. Wiedza ta pozwoli użytkownikowi kamery dostosować prędkość pojazdu do sytuacji na drodze, wpływając tym samym na jego bezpieczeństwo. Nadesłał:

Entrymedia

Wasze komentarze (2):

  • avatar
    ~młody, 2017-09-01 20:47:07

    wszyscy mają być bezpieczni, a na trasie różnie jest. No dobra jest Yanosik, ale przejdziemy z nim trasę ale on za nas za kierownice nie wsiadzie

  • avatar
    ~prezes, 2017-09-01 13:07:20

    baza fotoradarów najlepsza w Yanosiku


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl