JIMU Karbot - zbuduj i zaprogramuj samochód!


JIMU Karbot  - zbuduj i zaprogramuj samochód!
2016-12-08
Zbudować samochód, trójkołowiec, albo robota, który będzie się poruszał zaprogramowaną trasą to bardzo ciekawa wizja, którą można zrealizować mając do dyspozycji klocki Jimu Karbot. Jest to zestaw dla poczatkujących przeznaczony dla dzieci od lat 8.

Więcej zdjęć: https://1drv.ms/f/s!Aoo5w4VwLJVtgiHrtXy8JYMbe33l

Przeczytaj również:

 

W pudełku jest mikrokomputer czyli centralna jednostka do sterowania robotem, 3 serwomotory oraz 293 klocki, w tym czujnik podczerwieni. Oprócz tego akumulator litowo-jonowy 1200mAh i ładowarka sieciowa. W budowaniu pomaga interaktywna instrukcja na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS (Android 4.03 i wyższe oraz iOS 7 i wyższe ), dzięki której można obejrzeć każdy element obracając go o 360 stopni.

 

Aplikacja JIMU Robot daje możliwość sterowania zabawką przy użyciu telefonu zupełnie jak pilotem, a bardziej rozbudowane narzędzia pomagają poznać podstawy programowania. Można oczywiście skorzystać z predefiniowanych ruchów, ale mamy też do dyspozycji ciekawszą opcję, która jest jak zaproszenie do świata wyścigów robotów. Chodzi o programowanie przy użyciu bloków komend (korzystając z metody przeciągnij i upuść). To właśnie w ten sposób możemy sprawić, że samochód będzie poruszał się po linii – wykorzystując swój czujnik podczerwieni. Dzięki temu czujnikowi robot potrafi rozpoznawać powierzchnie i postępować zgodnie z wytycznymi właściciela zupełnie jak te bardziej zaawansowane modele, które biorą udział w wyścigach Linefollower. Ich zadaniem jest dotarcie do mety w jak najkrótszym czasie podążając po czarnej lub białej linii.  Otwiera to przed młodym właścicielem Jimu Karbot szanse na wielkie, sportowe emocje. Od czegoś trzeba zacząć!

Zestaw Jimu Karbot jest dostępny w cenie 599 zł z VAT

 

Bliższe informacje http://www.jimurobot.pl/

 

Ten i inne zestawy JIMU Robot są już dostępne w sklepach internetowych.

 

 

Jimu mini: Zestaw dla początkujących. Cena sugerowana 499 zł

W zestawie są 4 serwomotory oraz 249 klocków. Pozwala to zbudować 3 predefiniowane roboty takie jak struś, byk oraz owca, a także nieskończoną ilość własnych pomysłów.

 

Jimu explorer: Zestaw dla średniozaawansowanych. Cena sugerowana 899 zł

W zestawie są 7 serwomotorów oraz 372 klocki. Pozwala to zbudować 5 predefiniowanych robotów takich jak dinozaur, dziecko, papuga, mors oraz pingwin, a także nieskończoną ilość własnych konstrukcji.

 

JIMU Inventor: Zestaw dla zaawansowanych. Cena sugerowana 1799 zł

W zestawie jest 16 serwomotorów oraz 675 klocków. Pozwala to zbudować 6 predefiniowanych robotów takich jak wilk, modliszka, nosorożec, słoń, żyrafa oraz robot humanoidalny, a także stworzyć praktycznie dowolny własny model.

 

 

 

 

ViDiS SA (www.vidis.pl) reprezentuje w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), Avtek (ekrany projekcyjne, monitory i tablice interaktywne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Aqualite (monitory pogodoodporne), Casio (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne oraz akcesoria), DEFENZO (głośniki bezprzewodowe, powerbanki), EVOKO (system rezerwacji sali konferencyjnych oraz zestawy do audiokonferencji), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), Jimu Robot (klocki do tworzenia robotów), Joan Meeting Room Assistant (urządzenie do rezerwacji sal konferencyjnych) JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), Kensington (akcesoria komputerowe), littleBits (klocki elektryczne), LUMENS (wizualizery i kamery PTZ), MasterLock (sejfy i kasety),  Neets (systemy sterowania salami konferencyjnymi)  NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (monitory i tablice interaktywne, systemy do testów), Revolabs (telefony konferencyjne, mikrofony),  Rexel (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), RM Easiteach (oprogramowanie do monitorów i tablic interaktywnych), Safescan (liczarki monet i banknotów oraz testery, systemy ewidencji czasu pracy), SentrySafe (sejfy i kasety),  SMS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), Smart Metals (uchwyty i statywy do monitorów wielkoformatowych), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), ViewSonic (projektory, monitory), VIVITEK (projektory i rozwiązania bezprzewodowe).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl, www.multimediawprzedszkolu.pl, www.interaktywne.pl oraz organizatorem Ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów” www.klasazesnow.pl

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów AVer, Vivitek, Qomo, Lumens, ACCO, Avtek, Casio.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011, 2012, 2015 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011, 2012, 2015 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

  

 

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plNadesłał:

VIDIS

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl