Każda gmina może dostać pieniądze na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!


2018-06-22
Do 20 lipca wszystkie gminy z województwa: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, opolskiego i śląskiego, mogą otrzymać pieniądze na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców.

Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinterenecie.edu.pl., prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

„Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół", podkreśla Wojciech Szajnar, Zastępca Dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w internecie, komunikacji on-line, obsługi oprogramowania, korzystania z e-usług. Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

„Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami, warto wziąć grant w programie "Ja w internecie". To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać z dobrodziejstw internetu. Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego. Pomożemy Wam w złożeniu wniosku i promocji szkoleń wśród mieszkańców. Celem "Ja w internecie" jest likwidowanie dysproporcji w dostępie do wiedzy, kultury, biznesu i usług. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości", mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. 

Samorządy z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie - Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy.

Z kolei gminy z województw: opolskiego i śląskiego które nie zdążą z wypełnieniem wniosku do 20 lipca, będą mogły wziąć udział w naborze organizowanym przez https://cppc.gov.pl/konkursy-grantowe-3-1/

****

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) jest jednostką administracji rządowej, która buduje nowoczesną, cyfrową Polskę - przyjazną wszystkim obywatelom. CPPC umożliwia organizacjom, instytucjom i firmom pozyskiwanie środków z funduszy Unii Europejskiej na realizację projektów, które przenoszą  Polskę z ery papierowej do ery cyfrowej. CPPC finansuje budowę infrastruktury, dzięki której każdy z nas, w każdym miejscu  naszego kraju będzie miał dostęp do szybkiego internetu, walczy z biurokracją i wspiera rozwój e-usług w administracji oraz edukuje Polaków z zakresu najnowszych technologii.

Wizją CPPC jest Polska w pełni cyfrowa, w której wszyscy obywatele mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i swobodnie z nich korzystają .

Eksperci CPPC są odpowiedzialni za wdrażanie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014 - 2020 i realizują je w trzech obszarach:

1    Powszechny dostęp do szybkiego Internetu

Finansujemy budowę infrastruktury telekomunikacyjnej, która zapewnia dostęp do szybkiego Internetu, w szczególności na terenach słabo zaludnionych, z dala od dużych aglomeracji - w miejscach mało atrakcyjnych dla prywatnych firm telekomunikacyjnych

2    E-administracja i otwarty rząd

Finansujemy  projekty, które zapewniają Polakom dostęp do przyjaznych i zrozumiałych e-usług w administracji i ograniczają do minimum konieczność odwiedzania urzędów. Dbamy również o polską kulturę i wspieramy digitalizację książek, filmów i muzyki - dzięki temu każdy z nas, w każdej chwili, bez wychodzenia z domu, będzie mógł przeczytać lub obejrzeć najlepsze  polskie dzieła.

3. Kompetencje cyfrowe społeczeństwa. Finansujemy projekty, które edukują Polaków w zakresie nowoczesnych technologii. Rozwijamy umiejętności,  m.in.  dzieci, nauczycieli, seniorów, ale także profesjonalnych programistów. Chcemy, żeby każdy z nas czuł się bardzo dobrze w Polsce ery cyfrowej.

Nadesłał:

Kancelaria PR
http://www.kancelariapr.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl