ŁZS, czyli łojotokowe zapalenie skóry


2019-02-13
Stany zapalne skóry wywołują duży dyskomfort. Skóra nie tylko zaczyna piec i się łuszczyć, ale również staje się bardziej zaczerwieniona. Znacznie pogarsza się jej wygląd, dlatego ważne jest, aby zwalczać już pierwsze symptomy. Co to jest ŁZS?

ŁZS, czyli co to jest łojotokowe zapalenie skóry?

ŁZS jest zamiennie nazywane wypryskiem łojotokowym. Jest to choroba skóry o charakterze nawracającym. Do łojotokowego zapalenia skóry dochodzi w wyniku powstania stanu zapalnego, co z kolei powoduje nadmierne łuszczenie się skóry. Pierwszym powodem ŁZS może być nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Drugą przyczyną jest nieprawidłowy skład łoju produkowanego przez gruczoły. Choroba często występuje u osób zmagających się z obniżoną odpornością lub też zażywających leki z konkretnej grupy.

ŁZS-jakie są objawy?

Przebieg łojotokowego zapalenia skóry może być różny. Jest on uzależniony od stanu zdrowia danej osoby- dolegliwości na jakie choruje, ale też zażywanych leków. Pierwszym objawem jest nadmierna produkcja łoju. Z czasem pojawiają się również inne objawy takie jak: zmiany rumieniowe, które stopniowo przekształcają się w wysięki. Powodują one nieprzyjemny świąd i dokuczliwe uczucie pieczenia skóry.  

ŁZS-w jaki sposób leczyć?

ŁZS to choroba, która wymaga regularnych wizyt w gabinecie dermatologicznym. Wynika to z faktu, iż choroba może mieć różny przebieg, a z drugiej strony ma również tendencje do nawrotów. Absolutną podstawą jest odpowiednia higiena skóry twarzy, w którą wpisuje się również używanie specjalistycznych preparatów do tego typu skóry. Nie tylko zapobiegają one powstawaniu podrażnień, ale też redukują ich widoczność. Równolegle ograniczają również namnażanie się bakterii. W ten sposób skóra jest nie tylko odpowiednio oczyszczona, ale też nawilżona. Istotnym elementem działania preparatów przeznaczonych do skóry dotkniętej objawami ŁZS jest zmniejszenie świądu. Duże znaczenie ma działanie przeciwzapalne, które zapobiega rozwojowi choroby. Stosowanie specjalistycznych preparatów spełnia dwie funkcje. Po pierwsze odpowiada za poprawę wyglądu skóry, natomiast z drugiej przywraca uczucie komfortu.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl