Moda dziecięca - czas na zakupy


2018-03-13
Jedna grupa rodziców twierdzi, że warto zainwestować w pierwsze buciki dla dziecka, jeszcze zanim zacznie stawiać pierwsze kroki. Druga natomiast jest temu zdecydowanie przeciwna.

Większość mam raczej pozostaje przy grubych skarpetkach, nie widząc sensu w podarowywaniu butów maluchowi, który nie porusza się jeszcze na własnych nogach. Jak stwierdzić, kto tak naprawdę ma więcej racji?

Jeżeli wcale nie zależy Ci na tym, by spieszyć się z zakupem pierwszych bucików, zawsze możesz ubrać swojego malucha w wyjątkowo przyjemne oraz stabilne buto-skarpetki. Przeciwdziałająca ślizganiu się podeszwa oraz pełen komfort chodzenia sprawiły, że takie właśnie wynalazki w ostatnim czasie są coraz częściej wybierane przez mamy i cieszą się większą popularnością niż standardowe buciki niemowlęce.

Kiedy już zdecydujesz się na pierwsze buty, zainwestuj w te, w których stópka malucha będzie w miarę swobodna a przede wszystkim bezpieczna. Część napiętka powinna być odpowiednio miękka, aby przypadkiem nie ograniczał ruchów stopki dziecka. Cholewka niska, z tego samego powodu. W rzeczywistości bezpieczeństwo butów dla niemowlaka mieści się w całkiem innym miejscu, a mianowicie w jego podeszwie. Ma być dość twarda na śródstopiu, co zapobiegnie jej łamaniu się. To wszystko po to, aby dziecko miało ułatwione stawianie kroków i poruszanie stopką wewnątrz bucika. Ważne jest także, aby podeszwa poszerzała się ku palcom.

Bucików dla niemowlaka staraj się nie kupować na patyczek. Tego typu sposób uważany jest za dość ryzykowny, warto więc udać się do sklepu z maluchem, i przymierzyć wszystko na miejscu. Buciki dla niemowlaka nie mogą być za ciasne, ani zbyt obszerne, ale w każdym przypadku ważne jest, by zostawić od 5 do 7 mm przerwy w paluszkach. Sam czubek buta musi być przestronny oraz zaokrąglony, by nie ograniczać stopki.

Wybór odpowiednich bucików należy przede wszystkim do mamy. Nie zostało jednoznacznie powiedziane, kiedy sprawić buciki dziecku, ale rozsądnie jest jak najdłużej pozwolić mu cieszyć się pełną wolnością. Stopka odpoczywa, a jego mięśnie poprawnie się kształtują.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl