Mosina – w czym tkwi urok tego miasta?


Mosina – w czym tkwi urok tego miasta?
2017-10-18
Mosina to niewielkie, klimatyczne miasteczko zlokalizowane w odległości około 15 kilometrów od Poznania. Pomimo niewielkich rozmiarów, wyróżnia się jednak różnorodnością i bardzo dobrym zagospodarowaniem przestrzeni, a także posiada rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe.

Dlaczego warto zamieszkać w Mosinie?Przeczytaj również:

Szczególny urok Mosiny wiąże się jednak z bezpośrednim sąsiedztwem zielonych terenów rekreacyjnych, zabytkowego rynku czy Kanału Mosińskiego. Wszystko to sprawia, że miasteczko jest idealną lokalizacją do zamieszkania, zwłaszcza dla osób, którym zależy na ciszy, prywatności i kontakcie z naturą. Jednocześnie, Mosina jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Poznania. Do miasta można sprawnie dojechać zarówno autem, jak i środkami komunikacji miejskiej.


Czym przyciąga Mosina?Osoby będące na etapie poszukiwania wymarzonego miejsca do zamieszkania, w którym warto osiedlić się na dłużej, powinny bliżej poznać zakamarki Mosiny. Zarówno w samym miasteczku, jak i w jego okolicach istnieje wiele fascynujących miejsc. Nie tylko stanowią one ciekawą atrakcję turystyczną, ale są też świetnym pomysłem na aktywny odpoczynek po pracy czy też na spontaniczny, weekendowy wypad. Poniżej znajdują się najciekawsze propozycje.  Wielkopolski Park Narodowy: raj dla biegaczyBez wątpienia jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w całej Wielkopolsce. Park obfituje w jeziora, wzgórza morenowe, a także przyciąga różnorodną florą i fauną. Można tu odetchnąć czystym i świeżym powietrzem. Wielkopolski Park Narodowy jest idealnym miejscem dla osób, które preferują aktywną formę wypoczynku. To prawdziwa gratka zwłaszcza dla biegaczy:

  • wiosną na terenie parku organizowany jest półmaraton (21 km) oraz ultramaraton (60 km),

  • w porze letniej odbywa się tutaj 10-kilometrowy bieg przełajowy “Pogoń za Wilkiem”. Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje, takie jak zabawy ruchowe dla dzieci, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy czy warsztaty przyrodnicze. Miniona edycja “Pogoni za Wilkiem 2017” była o tyle wyjątkowa, że uczestnicy mogli pobiec razem ze swoimi czworonożnymi pupilami,

  • jesień w Wielkopolskim Parku Narodowym przebiega z kolei pod hasłem “Forest run”. Jest to popularna impreza biegowa, w ramach której można przebiec jedną z 3 leśnych tras o różnej długości: 52,22 i 13,5 km. Organizatorzy zaplanowali je w taki sposób, aby biegacze ani przez chwilę nie doświadczyli miejskiego asfaltu.Rowerowa MosinaMosina i jej okolice to także atrakcyjny teren dla miłośników długich wycieczek rowerowych. W porze wiosenno-letniej każdego dnia można tu odkrywać nowe, malownicze trasy i podziwiać Wielkopolskę z perspektywy roweru. Jazda z górki po leśnej ścieżce, wiatr we włosach i malownicze, zielone otoczenie: to idealny pomysł na popołudniowy relaks po pracy. Warto wybrać się na przykład do Rogalińskiego Parku Narodowego. Oprócz przyjaznych ścieżek rowerowych posiada on także bogate zaplecze kulturalno-historyczne. To właśnie tutaj znajduje się okazały, barokowy Pałac Raczyńskich, w którym mieści się między innymi galeria malarstwa i mauzoleum. Na terenie gminy Mosina co roku, w porze wczesno jesiennej, odbywają się Otwarte Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim i Przełajowym. Jest to duże i świetnie zorganizowane wydarzenie sportowe, przyciągające zarówno amatorów,   jak

i profesjonalnych kolarzy. Trasa rajdu została wyznaczona przede wszystkim na obszarze leśnym, a także częściowo przebiega przez rekreacyjne tereny nad Wartą. Na terenie gminy Mosina znajduje się także trasa downhillowa, która z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników rowerowej adrenaliny.


Kanał Mosiński i wieża widokowa na PożegowieKanał Mosiński jest najpopularniejszym w okolicy i jedynym w swoim rodzaju szlakiem kajakowym, nie bez powodu określanym mianem Małej Pętli Wielkopolski. Można nim dopłynąć do Warty, zarówno z prądem, jak i pod prąd. Wzdłuż Kanału Mosińskiego ciągnie się elegancka promenada, z której rozciąga się malowniczy widok na okolicę. Wysoką frekwencją, zwłaszcza w porze wiosenno-letniej, cieszy się także tutejsza wieża widokowa, z której, przy dobrej widoczności, można podziwiać efektowną panoramę stolicy Wielkopolski oraz okoliczne, malownicze obszary leśne.

Wszystko w jednym miejscu


Cisza, spokój i bliskość natury, a przy tym szybkie i bezpośrednie połączenie ze stolicą Wielkopolski: to wszystko, i o wiele więcej można znaleźć w gminie Mosina. Jeśli dodać do tego zaawansowane działania lokalnych deweloperów, którzy budują tu nowe, komfortowe osiedla domów i mieszkań, Mosina staje się atrakcyjną propozycją dla osób, które poszukują idealnego miejsca do zamieszkania.


Autor: PB LechbudNadesłał:

#zawszewidoczni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl