Niszczarka z odpowiednim poziomem bezpieczeństwa - Rexel


Niszczarka z odpowiednim poziomem bezpieczeństwa - Rexel
2015-05-20
Wyciek poufnych informacji to ogromne ryzyko zarówno w wymiarze osobistym jak i biznesowym. Konieczność ochrony danych osobowych wynika z norm prawnych, podobnie jest z tajemnica handlową, bankową czy korespondencji.

Musimy niszczyć dokumenty, karty płatnicze czy nośniki takie jak płyty DVD/CD. Do tego potrzebujemy niszczarki. Przy wyborze sprzętu kluczowym zagadnieniem jest częstotliwość i ilość niszczonych dokumentów, ważne są europejskie wymogi norm bezpieczeństwa, a także – zwłaszcza w większych organizacjach - możliwość korzystania z automatycznego niszczenia, a nie tylko ręcznego podajnika. W małej firmie (do 10 pracowników) sprawdzi się urządzenie takie jak  niszczarka Rexel Mercury RSX1834 . Zapewnia  ono wysokie bezpieczeństwo, tnąc poufne dokumenty na drobne ścinki 4x40 mm (poziom bezpieczeństwa P-4). Posiada czujnik zapobiegania zacięciom i niszczy 18 kartek naraz, a wygodny pojemnik 34 l mieści 240 kartek w poręcznej torbie nadającej się do recyklingu.

Ogólnobiurowa niszczarka powinna być bardziej wydajna np. Rexel Auto+300M. Jest ona wyposażona w system automatycznego niszczenia. Do podajnika można włożyć jednorazowo nawet 300 kartek A4 j, a urządzenie sprawnie i cicho je zniszczy. Posiada samooczyszczające się ostrza i kosz na ścinki o pojemności 40 litrów mieszczący 500 pociętych kartek A4. Niszczarka tnie dokumenty na ścinki mikro 2x15 mm czyli do standardu bezpieczeństwa P-5 wraz z zszywkami i spinaczami biurowymi. Niszczy też płyty CD i karty płatnicze. Model posiada 4-cyfrową blokadę komory podajnika, zapewniającą bezpieczne niszczenie dokumentów bez konieczności nadzoru. Niszczarka objęta jest 2-letnią gwarancją, gwarancja na noże wynosi 10 lat.

Szeroki wybór najnowocześniejszych niszczarek ze wskazaniem norm bezpieczeństwa i cen znajduje się na stronie www.rexel-polska.pl

 

Przeczytaj również:

Przy wyborze niszczarki bardzo istotne są europejskie normy bezpieczeństwa mierzy się je w siedmiostopniowej skali, która wiąże się bezpośrednio z ilością i kształtem kawałków, na które krojona jest kartka A4. Wymagania stawiane maszynom oraz procesom niszczenia dokumentów i nośników danych wskazuje norma DIN 66399.

Poziom bezpieczeństwa P-1  Zalecany jest do niskiego ryzyka  dokumentów zawierających dane wewnętrzne. (KLASA OCHRONY 1)

Szerokość paska  ≤ 12 mm; Długość paska nielimitowana; Powierzchnia ogółem ≤ 2000 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-2 Zalecany do dokumentów/korespondencji wewnętrznej firmy.

(KLASA OCHRONY 1)

Szerokość paska ≤ 6 mm; Długość paska nielimitowana, Powierzchnia ogółem ≤ 800 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-3  Zalecane dla nośników danych i dokumentów zawierających informacje wrażliwe i poufne.(KLASA OCHRONY 1, 2)

Szerokość ścinka ≤ 2 mm; Powierzchnia ścinka ≤ 320 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-4  Zalecane dla nośników danych i dokumentów zawierających szczególnie

wrażliwe i poufne dane .(KLASA OCHRONY 2)

Szerokość ścinka ≤ 6 mm; Powierzchnia ścinka ≤160 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-5  Zalecane dla dokumentów zawierających tajne informacje.

(KLASA OCHRONY 2,3)
Szerokość ścinka ≤ 2 mm; Powierzchnia ścinka ≤ 30 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-6  Zalecane dla tajnych danych wymagających zastosowania wysokich środków bezpieczeństwa. (KLASA OCHRONY 3)

Szerokość ścinka ≤ 1 mm; Powierzchnia ścinka ≤10 mm2

Poziom bezpieczeństwa P-7  Zalecane dla dokumentów zawierających ściśle tajne informacje.(KLASA OCHRONY 3)

Szerokość ścinka ≤ 1 mm; Powierzchnia ścinka ≤5 mm2

 

 

ViDiS SA (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego, reprezentującym w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), ASK Proxima (projektory); Avtek (ekrany projekcyjne, monitory i tablice interaktywne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Aqualite (monitory pogodoodporne), Casio (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne oraz akcesoria), EVOKO (system rezerwacji sali konferencyjnych oraz zestawy do audiokonferencji), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery i kamery PTZ), Kensington (akcesoria komputerowe), Neets (systemy sterowania salami konferencyjnymi)  NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PHILIPS (monitory 3D bez okularów, monitory do ścian wideo –bezszwowe; monitory dotykowe; kioski, totemy i stoły), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), Quartet (produkty konferencyjne,) QOMO (monitory i tablice interaktywne, systemy do testów), Rexel (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), RM Easiteach (oprogramowanie do monitorów i tablic interaktywnych), Safescan (liczarki monet i banknotów oraz testery, systemy ewidencji czasu pracy), SentrySafe (sejfy i kasety),  SMS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), Smart Metals (uchwyty i statywy do monitorów wielkoformatowych), SpinetiX (Digital Signage), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), ViewSonic (projektory, monitory), VIVITEK (projektory i rozwiązania bezprzewodowe).

 

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl, www.multimediawprzedszkolu.pl i www.czasnabiuro.pl

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów AVer, ASK Proxima, Vivitek, Qomo, Lumens, ACCO, Avtek, Casio.

W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011, 2012 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011, 2012 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

 

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

 

 

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plNadesłał:

VIDIS

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl