Nowe spółki z o.o. Warszawa


Nowe spółki z o.o. Warszawa
2018-01-24
Przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce bardzo często postanawiają zrobić to w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zainteresowanie tym podmiotem znacznie zwiększyło się w momencie obniżenia kapitału zakładowego z 50 000 zł do jedynie 5 000 złotych. Ogromnym atutem tego podmiotu jest również fakt, że może założyć go niemal każdy bez względu na kraj swojego pochodzenia w dowolnym celu (oczywiście o ile jest on zgodny z przepisami prawa). Do zawiązania spółki z o.o. nie została upoważniona wyłącznie inna jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Przedsiębiorcy decydujący się na utworzenie spółki z o.o. mogą zrobić to na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest tradycyjna rejestracja. W tym celu wspólnicy w pierwszej kolejności muszą opracować umowę spółki. Dokument ten powinien zawierać nazwę spółki, jej siedzibę, przedmiot działalności, wartość kapitału zakładowego, jak również informacje o tym czy wspólnik może posiadać więcej niż jeden udział, ich nominalną wartość oraz czas działania spółki, o ile zostanie ona powołana na czas określony. Kolejno wspólnicy muszą spółkę zorganizować, a więc zgromadzić kapitał zakładowy oraz powołać odpowiednie organy. Po dopełnieniu tych formalności zarząd musi złożyć wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Ma na to 6 miesięcy od momentu podpisania umowy. Tradycyjna rejestracja jest procesem długim i dosyć skomplikowanym stąd też wielu przedsiębiorców szuka sposobów na obejście tych niedogodności.

Przeczytaj również:

Z pomocą przychodzi Ministerstwo Sprawiedliwości. Na ich stronie zamieszczona została specjalna platforma, w ramach której rejestrację spółki można przeprowadzić online. W tym celu konieczne jest uzupełnienie wniosku odpowiednimi danymi, takimi jak nazwa spółki, jej dane adresowe, właściwy sąd rejestrowy, a także lista wspólników spółki, członków organów i jej oddziały. Program na podstawie wprowadzonych informacji generuje niezbędne wnioski. Po ich zweryfikowaniu należy je podpisać za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego bądź Profilu Zaufanego. Przedsiębiorca zanim wyśle wniosek do KRS, musi jeszcze uregulować opłatę sądową oraz opłatę za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Rejestracja online wymaga od przedsiębiorcy opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych, w tym celu musi osobiście złożyć wniosek PCC-3 w Urzędzie Skarbowym.

Ostatnią możliwością jest zakup gotowej spółki z o.o.. Kupując spółkę możemy w przeciągu jednej doby stać się właścicielami podmiotu, pod którym możemy natychmiast prowadzić działalność na rynku. Potencjalny przedsiębiorca musi jedynie odbyć wizytę u notariusza w celu podpisania odpowiednich dokumentów. Oczywiście kupujący musi wcześniej przedstawić dane, które będą niezbędne do przygotowania koniecznych akt. Decydując się na zakup gotowej spółki, warto zadbać o prestiżowe ulokowanie jej siedziby, gdyż ma ona ogromny wpływ na zaufanie, jakim dany podmiot zostanie obdarzony. Optymalne dla początkującego przedsiębiorcy mogą okazać się nowe spółki z o.o. Warszawa, czyli podmiot, który przeszedł już pełną rejestrację, a więc jest przygotowany by poprowadzić pod sobą działalność.

Nowa spółka nie posiada historii gospodarczej, tak więc ich zakup jest w pełni bezpieczny.Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl