Podziemne miasto Osówka


2016-05-25
W Sudetach Niemcy w czasie II wojny światowej stworzyli kompleks podziemnych tuneli, sztolni i hal. Do tej pory badaczom nie udało się poznać wszystkich wykonanych wówczas prac. Niemniej jednak to, co można dziś zwiedzać, zdecydowanie warte jest polecenia.

Wyprawa do pochodzących z czasów II wojny światowej to bardzo ekscytujące przeżycie dla każdego, niezależnie od tego czy jest pasjonatem badania dawnych dziejów czy nie. Warto zatem zaplanować taką wyprawę z rodziną lub w gronie znajomych. Niezapomniane emocje gwarantowane.

Kompleks podziemny można zwiedzać w kilku osobnych miejscach, między innymi w Walimiu i Rzeczce, ale to stanowisko w Osówce jest tym największym, a tym samym jest najbardziej godne polecenia. Znaleźć je jest dość łatwo, możliwy jest dojazd samochodem na samo miejsce. Jeśli będziesz planował wyprawę, to miej na uwadze niską temperaturę jaka panuje w podziemiach nawet w upalne letnie dni.

Zwiedzanie podziemnego miasta Osówka to ogromna przyjemność dla osób w każdym wieku. Oświetlone korytarze ciągną się na przestrzeni kilkuset metrów, co jakiś czas zwiedzający wchodzą do ogromnych podziemnych hal. Rozmiary stworzonych podziemnych konstrukcji do dziś wprawiają w zdumienie wszystkie osoby, które decydują się na to, by odwiedzić tajemnicze sztolnie ukryte w zboczach Gór Sowich.

Jedną z największych atrakcji, na jaką możesz liczyć w trakcie zwiedzania podziemnego miasta Osówka, jest przemierzanie zalanych sztolni łodzią. Wiele ze stworzonych w trakcie działań wojennych tuneli zostało zalanych wodą przez wycofujące się wojska niemieckie. W Osówce właśnie istnieje szansa przyjrzenia się z bliska temu, co może być wstępem do odkrywania dalszych tajemnic stworzonych w latach czterdziestych dwudziestego wieku sztolniach ukrytych w zboczach Gór Sowich.

Kilkadziesiąt minut spędzonych na poznawaniu tajemnic największej wojny w historii świata sprawi, że możesz uzmysłowić sobie, jak wielkie nakłady sił zaangażowano do tego, by się wzajemnie wyniszczyć.

Poza podziemnym miastem w Osówce warto zobaczyć również i inne miejsca udostępnione dziś do zwiedzania. Najlepszą bazą wypadową jest Rzeczka, leżąca niemalże w samym środku tworzonego przez Niemców kompleksu. Noclegi w Rzeczce umożliwiają komfortowe zwiedzenie wszystkich dostępnych dla turystów sztolni.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl