Power banki


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Power banki
2016-07-14
Czy kiedykolwiek zabrakło Ci energii w telefonie a musiałeś gdzieś pilnie zadzwonić? Co zrobić, gdy nie zawsze masz dostęp do gniazdka elektrycznego a musisz załadować sprzęt elektroniczny?

Czym ładować sprzęt elektroniczny, gdy nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego? 

Przenośne ładowarki do telefonów - Czy słyszeliście już taką nazwę produktu? Czy spotkaliście się już z mobilnymi bateriami? Te określenia dotyczą jednego urządzenia. Dzięki nim możesz nie tylko naładować telefon czy elektroniczny aparat fotograficzny, możesz nimi naładować również tablety oraz bardzo wiele urządzeń elektronicznych z zewnętrznym zasilaniem 5V 1A lub 2.1 A (na przykład mp3).

Jak ładować Power bankami?

To bardzo proste urządzenia. Jest to tak naprawdę akumulator posiadający elektronikę sterująca oraz złącza. Bank energii posiada wejście, zazwyczaj jest to micro USB natomiast wyjściem zazwyczaj jest USB. Banki energii ładują telefon za pomocą przewodu elektrycznego, zakończonego zazwyczaj złączem USB oraz z drugiej strony złączem takim jak masz w telefonie. Niektóre mobilne akumulatory posiadają zestaw końcówek, umożliwiający dopasowanie do Twojego telefonu lub innego elektronicznego urządzenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Czy wymienne końcówki to zaleta czy wada?

Rozwiązanie, gdy do przenośnej ładowarki dołączony jest przewód z różnymi końcówkami ulub, gdy same końcówki są wymienne ma swoje wady i zalety. Do głównych wad zapewne wliczyć można to, że gdy przewód jest z wymienną końcówką występują większe straty niż w przewodach o końcówkach osadzonych na stałe. Natomiast zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że mając różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, nie potrzebujesz do każdego z nich osobnego przewodu (pod warunkiem, że mają inne wejścia). Tak, więc za pomocą jednego przewodu (i różnych końcówek) możesz naładować na przykład starą Nokię i na przykład mp3 z wejściem mini USB.

Przenośne ładowarki do telefonów i ich różnice

Jak już wspomniano wcześniej urządzenia te to tak naprawdę akumulatory. Zasadniczo różnią się pojemnością akumulatora. Tę wielkość określa się przy pomocy miliamperogodzin, czyli mAh. Producenci starają się zaspokoić potrzeby swoich klientów, więc na rynku można znaleźć wiele różnych typów tych urządzeń. Bywają bardzo małe mobilne akumulatory na przykład, 600 mAh. Spotkać też można prawdziwe gigantyczne urządzenia (pod względem pojemności są olbrzymie a pod względem masy są całkiem małe i lekkie) takie jak 50000 mAh. Taki olbrzymi sprzęt znakomicie nadaje się na dalekie wyprawy w miejsca gdzie brakuje gniazdek elektrycznych. Urządzenia te są bardzo dobre do wyprawy w góry, na biwaki, czy też na dalekie wycieczki rowerowe. Natomiast, co do ładowarek o pojemności 600 mAh nie polecam ich. Sprzęt ten i tak skutecznie nie naładuje telefonu, czyli staje się on troszkę zbędnym balastem. Myślę, ze z małych przenośnych ładowarek warto wybrać sprzęt przekraczający 2600 mAh. Tego typu ładowarka może być urządzeniem, które będzie można wykorzystać w razie nagłej sytuacji, czyli gdy będziesz musiał gdzieś zadzwonić a Twój telefon będzie wyczerpany.

Mobilne akumulatory, jakie wybrać?

Decydując się na takie urządzenie zastanów się, w jakim celu je chcesz. Jeżeli planujesz długie wyprawy, przez dłuższy czas będziesz odcięty od gniazdka elektrycznego. Wybierz mobilną baterię o pojemności, co najmniej 12000 mAh. Jeżeli potrzebujesz ją jedynie do wspomagania. Bo nie masz czasu pamiętać o doładowywaniu telefonu lub jesteś zapominalski w zupełności wystarczą ładowarki o mniejszych pojemnościach.

Rozsądni ludzie zabezpieczają się przed ciężkim czasem. W obecnych czasach bycie „pod telefonem” to norma. Więc nie daj się niczym zaskoczyć i stosuj Power banki

Nadesłał:

ANDRZEJ BASTIAN

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl