Projektowanie wnętrz nietypowych


Projektowanie wnętrz nietypowych
2017-06-07
Urządzanie mieszkania bądź domu to czysta przyjemność. W szczególności dla właścicieli, którzy wybierają ulubione detale i dodatki. Dbają o to, by wnętrze nabrało charakteru i stylu, jaki jest im najbliższy.

Zwyczajne pokoje, łazienki czy kuchnie, które pod względem kształtu i rozmieszczenia niczym się nie wyróżniają, nie będą sprawiać problemów podczas urządzania. Zupełnie inaczej jest jednak wtedy, gdy projektowanie wnętrz dotyczy miejsc nietypowych. Poddaszy, bardzo małych pomieszczeń, a nawet tych bardzo obszernych. Projektowanie wnętrz nietypowych wiąże się z koniecznością stosowania równie nietypowych rozwiązań.

Przeczytaj również:

Korzystania z niecodziennych materiałów i szukania alternatywnych, kompromisowych rozwiązań. Nadto trzeba się niekiedy zmagać z wyższymi cenami, jeśli chodzi o wyposażenie bądź wykonanie indywidualnego projektu. To nie łatwe zadanie, ale z pewnością warto uwagi. Z drugiej strony bowiem, nietypowe wnętrza są idealnym miejscem dla fachowców. Dla pasjonatów, którzy kochają wyzwania i pragną, by właśnie w takich miejscach móc zrealizować swoje niecodzienne fantazje. Te, jakie nie sprawdzają się kompletnie w standardowych pomieszczeniach. Projektowanie wnętrz nietypowych to uwaga zwrócona w pierwszej kolejności na oferowany metraż oraz kształt. W wielu mieszkaniach bądź domach, mamy do czynienia ze skosami. Pokojami owalnymi bądź okrągłymi. Z niskim lub bardzo wysokim sufitem. W takich miejscach trzeba się natrudzić i zdecydowanie większą uwagę przyłożyć do stosowanych rozwiązań, materiałów, kolorów i detali.

Owalne i okrągłe pokoje lubią symetrię, co jest ważne podczas planowania umiejscowienia drzwi. Także aranżacji okiennej. Można próbować zastosować elementy, które ów symetrię zaburzą, jednakże w takim wypadku wnętrze musi być dość minimalistyczne i stonowane. Już sama asymetria w połączeniu z owalnym bądź okrągłym kształtem, zaczyna spełniać funkcje dekoracyjne. Skośne ściany lub dachy lubią proste rozwiązania. Także pozwalające na zachowanie symetrii, bo same w sobie są już pewnego rodzaju ozdobą i czynią wnętrze innym niż wszystkie.

Wyzwaniem, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, są poddasza. Tym bardziej, że powyżej nie znajduje się już żadne pomieszczenie i materiały zastosowane na poddaszu, muszą gwarantować odpowiednią szczelność, jak i inne parametry. Możliwości jest wiele, a stworzenie funkcjonalnego, przytulnego i odpowiadającego stylistycznie wnętrza nietypowego, to ciężki orzech do zgryzienia. Zadanie to najlepiej powierzyć fachowcom, którzy wiedzą, co i jak stosować, by osiągnąć pożądany efekt końcowy. Nadesłał:

KT Projektowanie Wnętrz Sp z o.o.
http://klaudiatworo.com/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl