Spokojny sen z koncentratorem tlenu


2018-03-13
Anoksja, czyli niedotlenienie organizmu, może być stanem poważnie zagrażającym nie tylko zdrowiu człowieka, ale również jego życiu. Z niedotlenieniem borykają się niemal wszystkie osoby cierpiące na różnorodne dysfunkcje układu oddechowego.

Wskazaniem do użycia będą: przewlekła obturacyjna choroba płuc, rozstrzenie oskrzeli, zwłóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate lub też BPD. Kiedy pojawi się potrzeba stosowania domowej tlenoterapii, z pomocą przychodzi wiele specjalistycznych urządzeń.

Przenośny koncentrator tlenu jest profesjonalnym sprzętem, który sprawdza się w trakcie użytkowania zarówno w każdym domu, jak i szpitalnych. Praca koncentratora opiera się na pobieraniu powietrza z otoczenia, w kolejnym etapie następuje sprężenie powietrza oraz oddzielenie tlenu od azotu. Niepożądany gaz przenika znowu do powietrza, tlen zaś użytkowany jest przez użytkownika aparatury który w efekcie poprzez swoją maskę wchłania tlen o stężeniu od 91 do 95%. Omawiany koncentrator, zwiększając stężenie tlenu w pęcherzykach płucnych, pozwoli zapobiec przed kwasicą, będącą następstwem niedoboru tlenu w organizmie.

Konieczność wdrożenia tlenoterapii można bez problemu zaopiniować natychmiast po nastaniu paru głównych oznak schorzenia. Wśród nich wylicza się na przykład problemy ze spaniem, niezdrowe przemęczenie oraz uczucie kompletnego braku energii, niezależnie od faktycznego wysiłku. Poza tym wyczerpanie intelektualne i wyższą zachorowalność.

Z powodu regularnego używania koncentratora tlenu w czasie tlenoterapii, jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Najlepiej, by do przyszłych użytkowników trafiały urządzenia relatywnie nieciężkie, średniej wielkości i wygodne przy przenoszeniu. Zazwyczaj znaczenie mają ekonomiczność, niegłośna praca, a dodatkowo bezproblemowa obsługa czy proste zabiegi związane z okresową pielęgnacją.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl