Szwedzkie powitanie lata w Porcie Łódź


Szwedzkie powitanie lata w Porcie Łódź
2017-06-19
W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, Port Łódź zaprasza na wielkie świętowanie początku lata w szwedzkim klimacie. Usłyszymy największe przeboje zespołu ABBA, obejrzymy dwie wystawy przygotowane przez Ambasadę Szwecji, a także skosztujemy prawdziwych szwedzkich klopsików.

Midsommar oznacza środek lata, jednak tego dnia w Szwecji świętuje się początek tej pory roku. Port Łódź wraz ze sklepem IKEA, nawiązując do szwedzkich korzeni, zaprasza całe rodziny do wspólnego powitania lata i wakacji. Midsommar to wspaniała zabawa, a jednocześnie okazja do przybliżenia kultury Skandynawii.

Przeczytaj również:

 

PRZEBOJE ZESPOŁU ABBA

Po godzinie 16:00 w Atrium Portu Łódź będzie można usłyszeć znane i lubiane przeboje popularnego szwedzkiego zespołu ABBA.  Takie piosenki, jak Mamma Mia, Super Trouper, SOS czy Chiquitita znają chyba wszyscy, a przy muzyce zespołu od lat bawi się już kilka pokoleń fanów. Największe przeboje ABBY na scenie w Porcie Łódź wykonają wokaliści Rewii Pół Żartem Pół Serio. 

 

FINAŁ LOTERII – „WYGRAJ POKÓJ OD IKEA”

O godzinie 17:00 odbędzie się finał trwającej od 5 czerwca Wielkiej Loterii Portu Łódź i IKEA. Każdy, kto do 25 czerwca dokona w Centrum zakupów na kwotę minimum 50 zł, uda się z paragonem do jednego z dwóch punktów

 

loteryjnych (zlokalizowanych w Atrium oraz przy sklepie Leroy Merlin) i wrzuci wypełniony kupon do urny, ma szansę na wygranie metamorfozy swojego pokoju, którą przeprowadzą projektanci IKEA. Podczas finału komisja wylosuje także pozostałe nagrody główne – bony na kwotę 1000, 500 i 100 zł do IKEA. Osoby biorące udział w losowaniu, podczas wielkiego finału muszą mieć ze sobą paragon za dokonane zakupy oraz dowód osobisty.

 

WYSTAWY AMBASADY SZWECJI

Podczas Midsommar w Porcie Łódź będzie można obejrzeć dwie wspaniałe wystawy zorganizowane przez Ambasadę Szwecji. Pierwsza, „Szwecja - pejzaże powieści kryminalnej”, to ilustracje miast występujących w szwedzkich powieściach kryminalnych, zdjęcia wybranych autorów powieści oraz teksty -impresje autorstwa Mariusza Czubaja, dziennikarza, eksperta w gatunku kryminału i autora powieści kryminalnych. Druga wystawa - „Siła
i delikatność” będzie poświęcona życiu i twórczości Laureata Literackiej Nagrody Nobla 2011 - Tomasowi Tranströmerowi. Znajdziemy tu wiersze Tranströmera, fragmenty jego prozy, a także najciekawsze cytaty z polskiej prasy po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej. Będzie to również okazja by obejrzeć unikatowe fotografie z prywatnego archiwum Noblisty oraz zdjęcia szwedzkich pejzaży.

 

SMAKOŁYKI PROSTO ZE SZWECJI

Specjalnie z okazji Midsommer restauracja IKEA zaprasza na degustację  jednego z najpopularniejszych dań – szwedzkich klopsików. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji by skosztować tego specjału, będzie miał taką szansę już w najbliższą niedzielę. Hostessy ze szwedzkimi smakołykami czekać będą na Klientów w Atrium Portu Łódź w godzinach 12:00 – 18:00.

 

JAK ODMIENIĆ SWÓJ POKÓJ?

W strefie IKEA FAMILY (obok Sklepiku Szwedzkiego)w godzinach 11:00 – 19:00  trwać będą indywidualne porady dekoratorów wnętrz IKEA. To nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy planują nadać swoim wnętrzom nowy wygląd. Eksperci podczas spotkań pomogą dobrać odpowiednie kolory, dodatki, a także podpowiedzą jak najlepiej zaaranżować przestrzeń pokoju. Wystarczy przynieść ze sobą zdjęcia pomieszczenia, które chcemy odnowić, a także zdjęcia wnętrz, które nam się podobają i są dla nas inspiracją zmian. Aby skorzystać z porady dekoratorów IKEA należy wcześniej zapisać się na indywidualne spotkanie na stronie http://www.ikea.com/pl/pl/store/lodzNadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl