Trendy w czasach zmiany


Trendy w czasach zmiany
2017-06-09
Najnowsze, innowacyjne dekory firmy Interprint można było oglądać w czasie trwania targów Interzum, w showroomie Design Post Cologne. Ekspozycja była też areną wyjątkowej rozmowy na temat przyszłości designu w czasach transformacji.
Przeczytaj również:
Skupiając się na temacie „transformacji”, specjaliści Interprint przygotowali dla odwiedzających Design Post wielopłaszczyznową prezentację wszechobecnych zmian następujących w naszym społeczeństwie. Wybrane elementy transformacji - przemiany demograficzne, społeczne i kulturowe, które obserwujemy każdego dnia wokół nas, przełożono na dekory, kolory i powierzchnie. We wszystkich pokazywanych wzorach nacisk położono na autentyczność i innowację.
Wystawa była przeznaczona dla międzynarodowych firm, od producentów mebli i wyrobów drewnopochodnych, po architektów, projektantów i producentów wyposażenia obiektów użyteczności publicznej. 

Dekory z szansą na sukces
Wśród prezentowanych dekorów nie zabrakło rzecz jasna modnych wzorów o wielkim potencjale dla międzynarodowych rynków: „Six Pack” 2017. W tym roku kolekcja ta obejmuje trzy zupełnie różne interpretacje dębu, a także wyjątkowe wzory: kasztanu, orzecha włoskiego i marmuru. Wszystkie dekory są zharmonizowane z różnorodnością stylów życia. Każdy z nich pokazuje inne, absolutnie wyjątkowe piękno.
Oprócz dekorów inspirowanych drewnem i kamieniem, Interprint pokazał również wzory uni. Nowa paleta kolorów Interprint o naturalnym, przytulnym wyglądzie tworzy trend neutralizujący wszechobecną cyfryzację. Spektrum kolorów zaczyna się od ciepłej naturalności i kończy na neutralnej miękkości; chłodniejsze odcienie zapewniają równoważący kontrast. Nawet bardzo ważne efekty metaliczne są aktualnie inspirowane naturalnymi elementami. Na dużych powierzchniach przeważa pudrowo-matowy świat pasteli.
W Kolonii Interprint zaprezentował dekory w formie pełnego pakietu usług – powierzchnie melaminowe, folie finish Xelio, obrzeża, folie termoplastyczne i różne struktury powierzchni. Różnorodne efekty haptyczne, na które położono wyjątkowy nacisk, są ukłonem w stronę rosnącej potrzeby autentyczności w materiałach dekoracyjnych.

Historie innowacji i trendów
„Nie trzeba mówić, że aktualny duch czasu wywiera wpływ także na lokalną kulturę i architekturę wnętrz. Podczas Design Post chcieliśmy zainspirować odwiedzających naszymi innowacyjnymi dekorami i historiami trendów.” - tak opowiadał o ekspozycji Salvatore Figliuzzi, Dyrektor ds. Marketingu i Design Development w Interprint. 17 maja Salvatore Figliuzzi wraz z Maurizio Burrato z działu Design Development Interprint, poprowadził wyjątkową debatę o przyszłości designu. 
Do rozmowy tej, zaproszono wybitnych projektantów z European Furniture Industry. Jochen Flacke, Thorsten Keissner, Peter Kern (Niemcy), Atilla Kuzu (Turcja) i Luca Tormena (Włochy) od lat nie tylko śledzą, ale też kreują światowe trendy wzornictwa użytkowego. Teraz możemy podziwiać owoce ich współpracy z Interprint - sześć unikalnych dekorów odwzorowujących tekstylia, drewno i płytę drewnopochodną! 
Comfy i Crusoe, których autorami są odpowiednio: Peter Kern i Luca Tormena, to wzory inspirowane tkaninami. Ten pierwszy zachwyca prostym, grubym splotem. Z kolei drugi - Crusoe to propozycja delikatniejsza. Ułożone na skos nitki tworzą wzór minimalistyczny, ale zarazem niezwykle dekoracyjny. Na uwagę zasługują również dekory odwzorowujące naturalne drewno - niezwykle autentyczny Reef (Jochen Flacke), przywodzący na myśl bardzo stare, spieczone słońcem deski Picea (Thorsten Keissner), a także elegancki Harris (Luca Tormena). Z kolei Yonga (Atilla Kuzu) to przewrotna propozycja imitująca płytę, w której doskonale odwzorowane wióry tworzą niezwykle autentyczne wrażenie.


Nadesłał:

Profundo PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl