Wszystko zawarte w umowie


2017-06-19
Firmy szukające oszczędności często poszukują różnych rozwiązań i decydują się na mniej lub bardziej standardowe decyzje i kroki. Takim wyjściem może być też leasing pracowniczy.

Wynajmowanie, ale za zgodą

W wielkim skrócie polega on na tym, że pracownik wykuje pracę i innego pracodawcy przez okres czasu ustalony w specjalnym porozumieniu zawartym pomiędzy stronami. Nie jest to jednak tak proste jakby mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, ponieważ aby pracownika „wynająć” należy oczywiście mieć jego zgodę na taki proceder.

Przeczytaj również:

Należy podpisać porozumienie

We wspomnianym już porozumieniu należy zawrzeć informację na temat tego na jaki okres czasu pracownik przechodzi do innej firmy, jaką pracę będzie tam wykonywał, a często określone jest w nim również wynagrodzenie. Dotychczasowy stosunek pracy ulega zawieszeniu. Podwładny nawiązuje z pracodawcą kolejne stosunek pracy, więc powinna zostać podpisana kolejna umowa o pracę, może być ona terminowa lub bezterminowa.

Dla pracowników z Ukrainy i nie tylko

Jeżeli chodzi o zapisy prawa to wątpliwości często budzą umowy zawierane na czas wykonania jakiejś określonej pracy, ponieważ trudno tutaj wyznaczyć okres czasu datami. Często takie procedury przeprowadzane są gdy pojawiają się pracownicy z Ukrainy. Zdarza się, że zatrudniani są na jakiś okres, później w danym zakładzie nie ma dla nich zatrudnienia, więc wówczas pomocny staje się leasing pracownicy.

Każdy, kto chce pracować i zależy mu na tym, aby zarabiać i móc samemu się utrzymywać jest gotowy na różne ustępstwa. Najpierw trzeba jednak wszystko dokładnie określić w umowie, aby mieć pewność, że nikt nie zostanie oszukany.Nadesłał:

Magic Mike

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl