Zdrowy sen w XXI wieku


2018-03-13
Zespół bezdechu sennego to choroba zrozumiana stosunkowo niedawno i, co więcej, prawie zawsze lekceważona. Liczna grupa chorych nie ma pojęcia o swej przypadłości, a źle, ponieważ łatwo ją w obecnych czasach usuwać.

Ponawiające się w czasie snu przerwy obiegu powietrza, zwane przez specjalistów obturacyjnym bezdechem sennym, są niekiedy centrum przykrzejszych problemów ze zdrowiem. Zespół bezdechu sennego zachodzi w efekcie opadania języka oraz gardła i niestety jest całkowicie poza naszą kontrolą. Efektem bezdechu są czasem problemy z nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami rytmu serca. Dla naszych bliskich szczególnie nieprzyjemne jest natomiast pochrapywanie.

Leczenie bezdechu sennego realizuje się zwykle z pomocą specjalistycznych aparatów CPAP. Chory użytkuje aparat CPAP a trakcie samodzielnej terapii w domu. Ten praktyczny instrument to przede wszystkim pompka powietrza i maska. Są one odpowiedzialne udrożnienie dróg oddechowych. Staje się to możliwe przez wytwarzanie nadciśnienia, blokującego zamykanie dróg oddechowych, a w efekcie nie powstaje bezdech senny. Tego typu leczenie może nie należeć do najprzyjemniejszych metod, a jednak do maski można dość szybko się przyzwyczaić, a w dodatku nowoczesne urządzenia są nieprzeszkadzające otoczeniu oraz łatwe w użyciu.

Inną opcją dla wyleczenia bezdechu aparatami CPAP jest zabieg operacyjny. Warto być jednak świadomym, iż wprowadza się je u osób z niskim lub umiarkowanym zaawansowaniem schorzenia. Rozmiar działania definiowany jest indywidualnie. Ma możliwość obejmować na przykład wyrównanie przegrody nosowej, usuwanie powiększonych migdałów czy też polipów i plastykę podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych, czy nawet pomniejszenie masy języka.

Różnorodne typy kuracji rozsądnie jest mimo wszystko powiązać ze zdrowym trybem życia i zmniejszeniem masy. Są to bowiem elementy, które zwykle doradzają wszyscy lekarze na starcie stwierdzania bezdechu sennego.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl