Europejskie firmy szukają specjalistów – Audytor wiodący systemu zarządzania BHP poszukiwany


Europejskie firmy szukają specjalistów – Audytor wiodący systemu zarządzania BHP poszukiwany
2019-01-08
12 marca 2018 roku zmienił się międzynarodowy standard dla Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, czyli norma ISO 45001:2018. W związku tym, wiele europejskich firm szuka specjalistów na stanowisko audytora. Jak nim zostać? Jakie zmiany wprowadza norma?
Co wprowadza nowa norma ISO?  

Nowa wersja normy ISO 45001:2018 obowiązuje od 12 marca. Dotyczy ona systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Od dnia jej publikacji rozpoczął się 3-letni okres przejściowy z wcześniejszych systemów typu BHP PN-N 18001 i OHSAS 18001.  

Norma ISO 45001:2018 określa wymagania dotyczące systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP) oraz przede wszystkim podaje wskazówki dotyczące jego stosowania, w celu umożliwienia organizacjom zaplanowanie bezpiecznych miejsc pracy, zapobiegając jednocześnie urazom i wypadkom. Warto dodać, że nowa norma jest zintegrowana z pozostałymi normami, w tym z tymi dotyczącymi zarządzania jakością i środowiskiem.  Nadchodzą zmiany w organizacjach – jak się do nich przygotować?  

Wcześniej organizacje korzystały z norm BHP PN-N 18001 i OHSAS 18001. Standard ISO 45001: 2018 powstał w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlaczego warto go wdrożyć?  

Trzeba zaznaczyć, że nowa norma jest zgodna ze standardem HLS (High Level Structure). W ramach tego rozwiązania obowiązuje identyczna numeracja rozdziałów oraz układ tematyczny wymagań, co sprawia, że poszukiwanie interesujących nas zagadnień staje się o wiele prostsze. Ułatwi to również integrację z pozostałymi systemami.  

Firmy, które chcą wdrożyć nową normę poszukują specjalistów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji i rynku pracy, firma Bureau Veritas przygotowała kursy, w czasie których można zostać audytorem wiodącym BHP (rejestrowanym w CQI/IRCA).  

Chcesz wiedzieć więcej? Chciałbyś wziąć udział w szkoleniu? Odwiedź stronę internetową: https://szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/bhp/b03-audytor-wiodacy-bhp-rejestrowany-w-irca/ i zapisz się na kurs.Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl