10 lat fabryki RuppCeramika


10 lat fabryki RuppCeramika
2009-04-27
Dachówki ceramiczne – symbol eleganckiego i trwałego dachu produkowane są w fabryce w Skrzyńsku koło Przysuchy już od 10 lat. Doceniane przez klientów i ekspertów, wyróżniane nagrodami między innymi na Międzynarodowych Targach Budownictwa „Budma” na stałe wpisały się w polski krajobraz.

- Kiedy 10 lat temu otwieraliśmy fabrykę w Skrzyńsku, a kilka lat później najnowocześniejszą linię technologiczną produkującą dachówki barwione w masie, kierowaliśmy się przede wszystkim zasadą dostarczania klientom produktów najwyższej jakości. Dziś z satysfakcją możemy stwierdzić, że dane sprzedażowe i wyniki badań potwierdzają, że udalo nam się osiągnąć sukces - mówi Robert Wijatkowski, Dyrektor Sprzedaży w firmie Monier. - Dla mnie to tym większy powód do zadowolenia, że pochodzę własnie z tego regionu - dodaje dyrektor Wijatkowski.

Od 2003 dachówki RuppCeramika produkowane są w zaawansowanej technologii barwienia w masie. Techologia ta pozwala zwiększyć estetykę pokrycia dachowego przez zabarwienie masy glinianej. Tradycyjna dachówka jest przed wypalaniem szkliwiona lub powlekana warstwą angoby czyli szlachetnej glinki nadającej kolor, wewnątrz dachówka pozostaje jednak w naturalnym odcieniu gliny. Zatem w przypadku dachówek o ciemnej barwie, których brzegi zostały uszkodzone lub przycięte wszelkie uszkodzenia są bardzo widoczne. Dachówki poddane procesowi barwienia w masie mają podobny kolor zarówno na wierzchu jak i w środku - ewentualne uszkodzenia czy zarysowania dachówki nie wpłyną negatywnie na wygląd naszego dachu.

Zakład produkcyjny w Skrzyńsku jest jedynym w Polsce, który wytwarza dachówki w tej technologii - proces barwienia w masie wymaga dużej precyzji i doświadczenia - w porównaniu z procesem technologicznym stosowanym w przypadku niebarwionej gliny zmianie musi ulec zarówno suszenie, jak i wypalanie dachówek.

Fabryka w Skrzyńsku jest jednym z największych pracodawców w regionie. Zatrudnia 127 osób i jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych firmy Monier Sp. z o.o. Pracownicy fabryki odpowiedzialni są nie tylko za produkcję, ale również logistykę i obsługę klientów. Wielu pracowników związana jest z zakładem od początku jego istnienia. - Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważni dla naszej firmy są pracownicy, przywiązujemy ogromną wagę do jak najlepszego wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia - mówi Joanna Mazurek, szefowa HR w firmie Monier.

Fabryka RuppCeramiki i wytwarzane przez nią produkty są przyjazne środowisku. Dachówki ceramiczne wytwarzane są jedynie z naturalnych surowców, a zakład w procesie produkcji nie wytwarza niebezpiecznych dla przyrody substancji. Zużyte dachówki zaś podlegają bardzo łatwemu przetworzeniu.

Firma Monier  w 2008 została uchonorowana przez Główny Inspektorat Pracy tytułem „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" w kategorii zakłady duże tzn. zatrudniające ponad 250 osób. Nagroda ta jest wyrazem uznania szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników.

Historia marki RuppCeramika sięga 1931 roku, kiedy to w Hainstadt/Osenwald w Niemczech powstała firma RuppCeramika. Pierwsza fabryka rodziny Rupp wykorzystywała do produkcji dachówek ceramicznych lokalne złoża gliny. W 1990 roku przedsiębiorstwo z rodzinnego zostało przekształcone w spółkę RuppKeramik. Szybki rozwój firmy spowodował jej naturalną ekspansję na zagraniczne rynki, w tym polski. W 1996 roku w Skrzyńsku koło Przysuchy powstała RuppCeramika Sp. z o.o., a w 1999 roku ruszyła produkcja dachówek w nowowybudowanej fabryce. Od 1998 roku firma RuppCeramika należała do koncernu Lafarge Roofing, a w 2008 wraz z Braasem zaczęła tworzyć spółkę Monier, która należy do Grupy Monier światowego lidera w zakresie pokryć dachowych. Od 1 stycznia 2009 roku Prezesem Zarządu Monier Sp. z o.o. w Polsce jest Frank Schnieber.

Nadesłał:

Pegasus Public Relations
http://pegasus.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl