3M przeciwdziała oszustwom, podróbkom oraz zawyżaniu cen w związku z pandemią koronawirusa


3M przeciwdziała oszustwom, podróbkom oraz zawyżaniu cen w związku z pandemią koronawirusa
2020-05-05
3M informuje, że podejmuje zdecydowane działania w stosunku do podmiotów i osób, które próbują wykorzystać obecną sytuację globalnego kryzysu. 3M jest aktywnie zaangażowane w walkę z oszustwami, oferowaniem podróbek produktów 3M oraz zawyżaniem cen podczas pandemii koronawirusa.

3M otrzymuje informacje o podmiotach i osobach fałszywie podających się za powiązane z 3M, w tym oferujących produkty ochrony indywidualnej po rażąco zawyżonych cenach. Potencjalni oszuści twierdzą, że wytwarzają lub oferują produkty służące do ochrony indywidualnej, rzekomo będące oryginalnymi produktami 3M.

3M podejmuje również dopuszczalne prawem kroki mające na celu zgłaszanie tego typu działań do odpowiednich organów ścigania.

"3M działa na rzecz ochrony społeczeństwa przed podróbkami i zawyżaniem cen środków ochrony indywidualnej, w tym masek i półmasek filtrujących, niezbędnych dla pracowników służby zdrowia. Dlatego podjęliśmy zdecydowane działania przeciwko tym, którzy próbują nielegalnie i nieetycznie wykorzystać pandemię koronawirusa. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z organami ścigania na całym świecie.” - powiedział Mike Roman, 3M CEO.

Sposoby na walkę z oszustwami

Klienci 3M, którzy mają wątpliwości dotyczące potencjalnie nieuczciwej działalności, w tym podszywania się pod osoby lub podmioty działające w imieniu bądź na rzecz 3M, zawyżania cen, podrabiania środków ochrony indywidualnej lub oferowania podrobionych środków ochrony indywidualnej, mogą zgłosić je na stronie 3MEthics.com.

Półmaski filtrujące 3M

Zapotrzebowanie na półmaski filtrujące 3M wśród pracowników ochrony zdrowia wciąż rośnie z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Od wybuchu pandemii 3M podwoiło globalną produkcję półmasek filtrujących typu FFP2 oraz innych środków ochrony indywidualnej. W zakładach produkcyjnych 3M produkowane jest obecnie ponad 1,1 miliarda półmasek filtrujących rocznie, czyli ponad 100 milionów produktów na miesiąc.

Wybuch pandemii koronawirusa nie wpłynął na poziom cen – w jego wyniku 3M nie zmieniło cen oferowanych produktów. Działaliśmy i będziemy działać aktywnie w celu wyeliminowania podróbek oraz oszustw dotyczących produktów 3M.

Jak uniknąć zakupu nieoryginalnego produktu

By uniknąć oszustwa lub nabycia produktu podrobionego, 3M zaleca, aby klienci kupowali środki ochrony indywidualnej jedynie od oficjalnych dystrybutorów 3M i wyłącznie w oryginalnych opakowaniach 3M, zawierających instrukcję użytkowania specyficzną dla danego modelu. Półmaski filtrujące 3M nie powinny być sprzedawane pojedynczo lub bez opakowania i instrukcji obsługi. Produkty z brakującymi paskami, nieprzyjemnym zapachem, zablokowanymi zaworami i zawierające w opisie lub nazwie firmy błędne sformułowania, prawdopodobnie nie są oryginalnymi produktami 3M.

Weryfikacja autentyczności produktów

Aby zweryfikować autentyczność dokumentów dołączonych do produktów 3M bądź przesłanej oferty na dostawę środków ochrony indywidualnej, otrzymaną z nieznanego źródła, należy:

 

  • sprawdzić dokładnie autentyczność oferty sprzedaży oraz faktury, w szczególności w przypadku, gdy oferent wymaga przedpłaty lub zaliczki na poczet dostawy produktów
  • sprawdzić czy nazwa handlowa 3M, nazwa domeny internetowej, adres, numer telefonu oraz adres e-mail są poprawne i nie zawierają błędów
  • sprawdzić nazwę banku oraz numer konta bankowego, znajdujący się na ofercie/fakturze, a także nazwę adresata przelewu oraz kraj, z którego pochodzi oferta/oferent. 

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl