BenQ wprowadza sześć modeli projektorów XGA dla edukacji


BenQ wprowadza sześć modeli projektorów XGA dla edukacji
2009-07-29
Nowe modele to: MP626, MP670, MP776, MP777 oraz dwa ultra short-throw: MP772 ST (2.500 ANSI lumenów) i MP776 ST (3.500 ANSI lumenów), które jako pierwsze pojawią się na polskim rynku pod koniec sierpnia br

Firma BenQ, światowy lider na rynku, stworzył serię projektorów multimedialnych przeznaczonych dla sektora edukacyjnego - dla szkół i przedszkoli. Nowe konstrukcje zostały wyposażone w rozwiązania i funkcje, które ułatwiają obsługę, zwiększają bezpieczeństwo oraz pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji.

Edukacyjna seria projektorów BenQ obniża całkowity koszt użytkowania, co ma znaczenie przy optymalizacji „ciasnych" budżetów szkolnych. „Sprytne" funkcje jakie mają te projektory to m.in.: technologia filter-free (brak wymiany filtrów), technologia zero color decay (brak obniżania się jakości obrazu w miarę starzenia się projektora), inteligentny system ochrony pracy lampy, wiodący na świecie system redukcji szumów, niska temperatura pracy, ochrona żarówek projektora przed uszkodzeniem od wstrząsów oraz ochrona oczu.

Sześć nowych modeli projektów, które wkrótce pojawi się na polskim rynku, doskonale sprawdzi się w szkołach. Nowe projektory idealnie współpracują z tablicami interaktywnymi, które są coraz popularniejsze w polskich szkołach - gwarantują duży obraz z krótkiego dystansu od tablicy czy ekranu, projekcję stereoskopową 3D i technologię Crestron® RoomView® LAN - możliwość łatwego monitorowania wielu projektorów w sieci LAN. Podstawowa rozdzielczość projektorów to XGA (1024x768).

Nowe modele to: MP626, MP670, MP776, MP777 oraz dwa ultra short-throw: MP772 ST i MP776 ST - dwa ostatnie, jako pierwsze pojawią się w Polsce pod koniec sierpnia br.

Szeroki wybór dla kupujących

Najnowsze modele wyróżnia wydajność oraz możliwości. Po pierwsze, projektory DLP BenQ oferują niskie koszty użytkowania m.in. dzięki specjalnej, szczelnej konstrukcji układu optycznego eliminuje konieczność wymiany filtrów. Po drugie, kolory i jakość obrazu są zawsze na tym samym poziomie, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. A po trzecie, system ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Łatwy system monitoringu i ochrony, szczególnie przydatny w szkołach, to m.in. system Crestron RoomView LAN (z dostępem chronionym hasłem).

Doskonałe możliwości dla nauczycieli

W najnowszych projektorach BenQ z serii edukacyjnej nauczyciele dostają, bardzo użyteczne narzędzia dydaktyczne i naukowe, znacznie wykraczające swoimi możliwościami poza to, co zazwyczaj oferują projektory multimedialne.
Wszystkie sześć modeli posiada własność projekcji stereoskopowej (3D). Dzięki temu można realizować super nowoczesne lekcje, dające studentom i uczniom możliwość przestrzennego zobaczenia obiektów na zajęciach z anatomii, biologii czy nawet historii. Nauczanie jest również bardziej skuteczniejsze, dzięki zaawansowanym technologiom przetwarzania obrazu takimi jak BrilliantColorTM, VIDI czy ulepszone koło koloru. Nienagannie bogate barwy pozwalają na większe doznania wizualne, lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału. Dzięki wysokiej jakości obrazu czytelne są - nawet z końca sali - obrazy złożone z filmów, grafiki i tekstów.
Zastosowanie podstawowej rozdzielczości XGA we wszystkich nowych modelach, jest w odpowiedzią na preferowanie przez nauczycieli obrazu o wymiarach 1024 x 768 pixeli. Niski poziom szumu wentylatora nie rozprasza słuchaczy.

Nowe modele mają zdecydowanie niższą temperaturę pracy, niż inne rozwiązania dostępne na rynku, mają anty wstrząsowy system ochrony lampy i oferują projekcje z niewielkiej odległości od ekranu, co ułatwia instalację i eliminuje oślepianie prowadzącego zajęcia. Możliwość szybkiego ustawienia parametrów projektorów takich jak: automatyczny wybór źródła sygnału, korekcja koloru tła ściany i automatyczna regulacja parametrów do typowych zastosowań (prezentacja, zdjęcia, film, itp.) dają nauczycielom wygodę i łatwość integracji z innymi urządzeniami i technikami nauczania.

Niskie zużycie energii

Nowe projektory mają niższe zużycie energii: 390W - MP772ST i 295W - MP776ST w czasie pracy i poniżej 1W w trybie Standby (czuwanie).

Nowe modele projektorów BenQ dla edukacji będą dostępne w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 5.150 zł (z VAT) model MP772ST i 5.939 zł (zVAT) - MP776ST. Gwarancja 36 miesięcy door-to-door (6 miesięcy lub 1.000h na lampę). Parametry modelu MP772ST

Basic Specification

 

 

Native Resolution

 

0.55" XGA, 1024x768

ANSI Brightness (Mkt.)

 

2500 ANSI lumens

FOFO Contrast Ratio (Mkt.)

 

2400:1

ANSI Uniformity (Min.)

 

45%

JBMA Uniformity (Min.)

 

65%

Lamp

 

UHP 210W

Lamp Life

 

3000 / 4000 hrs (normal / eco.)

Throw Ratio (ANSI)

 

0.61 (81"@ 1m)

Focus Range

 

0.75 to 3.72m

Zoom Ratio

 

Fixed

True Zoom

 

No

Screen Size (with focus)

 

61" to 300"

Lens Shift

 

NA

Projection Offset

 

115%±5%

Color Wheel

 

6-seg. (RYWCBG)

Color Wheel Speed

 

2X

Color Space

 

55% NTSC(Typical)

Keystone Adjustment

 

1D, Vertical +/- 30degrees

Aspect Ratio

 

4:3 (4 aspect ratio selectable)

Max. resolution support

 

up to SXGA

Power consumption (typ.)

 

295W, standby < 1w

H. Frequency

 

31-93 kHz

V. Frequency

 

48-86 Hz

Input Terminals

 

 

Computer (DB-15pin)

 

x 1(shared with Component)

Computer 2 (DB-15pin)

 

x 1(shared with Component)

DVI-I

 

No

DVI-D

 

No

Audio (mini jack)

 

x 1

Audio L/R (RCA x 2)

 

x 1 set

HDMI (v1.3 with audio)

 

No

Video (RCA)

 

x 1

S-video (Mini DIN 4 pin)

 

x 1

Component (RCAx3)

 

No

Wired Remote (mini jack)

 

No

LAN (RJ45)

 

x1

USB (Type mini B)

 

No

Output Terminals

 

 

Monitor out (DB-15pin)

 

x 1

Audio out (mini jack)

 

x 1

L/R Audio out (RCA)

 

No

12v trigger

 

No

Speaker

 

5Wx2(Amp.4Wx2)

Control Terminals

 

 

RS232 (9pin type-1)

 

x 1

USB (Type mini B)

 

No

Mechanical Specification

 

 

IR sensor

   

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl