Bezpyłowe wiercenie z GSB 19-2 REA


Bezpyłowe wiercenie z GSB 19-2 REA
2009-05-26
Na rynku pojawiła się światowa nowość – pierwsza wiertarka udarowa z wydajnym systemem odsysania pyłu przeznaczona dla użytkowników profesjonalnych.

GSB 19-2 REA to optymalne narzędzie do pracy w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. szpitale czy wykończone mieszkania oraz przy wykonywaniu czystych wierceń pod zaawansowane kotwy np. z mocowaniem wspomaganym chemicznie. Walory nowego produktu o rozsądnej wadze docenią także osoby, które wykonują prace wiertarskie wymagające trzymania narzędzia nad głową.

Członkowie nowego programu firmy Bosch dla profesjonalistów - Bosch ProTeam, mogą testować produkt bezpłatnie. Przy pracach wiertarskich w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. szpitale, laboratoria czy wykończone mieszkania, ważnym kryterium jest maksymalnie ograniczona emisja pyłu. Nowy produkt Boscha - wiertarka GSB 19-2 REA Professional - jest pierwszą profesjonalną wiertarką udarową z wbudowanym systemem odsysania pyłu, przeznaczoną do wykonywania wierceń w murze oraz w płytkach ceramicznych. Pył pochłaniany jest bezpośrednio w miejscu powstawania, czyli przy wierconym otworze.

Odsysanie pyłu jest szczególnie ważne przy pracach wymagających trzymania urządzenia nad głową czy też w miejscach trudno dostępnych. Układ podwójnej wentylacji urządzenia wytwarza dużą siłę ssania i dodatkowo chłodzi silnik, zaś wydajny system mikrofiltracji Bosch zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki pyłu. Wiertarka udarowa GSB 19-2 REA Professional jest nowoczesnym, zapewniającym bardziej komfortową pracę rozwiązaniem problemu emisji pyłu, niż dotychczasowe konwencjonalne rozwiązania oparte na dołączonym do narzędzia worku na pył.

Szybkie tempo pracy
Szybkie tempo pracy kompaktowa wiertarka udarowa GSB 19-2 REA Professional zawdzięcza silnikowi o mocy 900 W, wysokiemu momentowi obrotowemu (36 Nm na pierwszym i 15,5 Nm na drugim biegu) oraz dużej liczbie udarów (17 000 lub 51 000 na minutę). Nowa wiertarka jest także niezwykle wytrzymała dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz obudowie przekładni wykonanej z metalu.

Wysoki standard bezpieczeństwa
Przykładem wysokiego standardu bezpieczeństwa zastosowanego w nowym urządzeniu jest także nowy system mocowania dodatkowej rękojeści bocznej. Jej innowacyjne mocowanie gwarantuje bezpieczne trzymanie wiertarki oraz wyeliminowanie zagrożenia związanego z przypadkowym zsunięciem się rękojeści z korpusu wiertarki np. po słabym dokręceniu rękojeści. Rękojeść może być ustawiona w wielu różnych pozycjach wokół korpusu wiertarki, a odpowiednie profilowanie mocowania rękojeści gwarantuje, że nie przemieści się ona w trakcie wiercenia w żadnym kierunku.

Testy wiertarki udarowej GSB 19-2 REA Professional w ramach programu „Bosch ProTeam"
Profesjonalni użytkownicy narzędzi, będący członkami programu „Bosch ProTeam", mają możliwość bezpłatnego przetestowania nowych elektronarzędzi z linii niebieskiej Bosch oraz wymiany swoich doświadczeń z innymi profesjonalistami na forum strony internetowej firmy Bosch. Wszyscy, którzy chcieliby przekonać się o innowacyjnych zaletach wiertarki udarowej GSB 19-2 REA Professional i wziąć udział w teście praktycznym nowej wiertarki, powinni zgłosić się do programu Bosch ProTeam do 14 sierpnia 2009. Wszelkie informacje o zasadach uczestnictwa w programie znajdują się pod adresem www.bosch-pro-team.com.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2009):
- GSB 19-2 REA - 1096 zł Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl

Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (1):

  • DD
    DD , 2009-05-26 21:44:00

    Nareszcie coś praktycznego i to dobrej firmy - ale jak to jest zawsze , zaraz pojawią się podróbki i zdublowane rozwiązania wszystkich chińskich "firm",,,


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl