BGŻ BNP Paribas, UCB Pharma i ILD laureatami Belgian Business Chamber Award 2018


BGŻ BNP Paribas, UCB Pharma i ILD laureatami Belgian Business Chamber Award 2018
2018-11-27
W ramach obchodów 20. edycji Dni Belgijskich w Polsce, podczas dorocznego CEO Forum wręczono prestiżowe nagrody Belgian Business Chamber Award 2018. To nagroda wyróżniająca te z firm członkowskich BBC działających na polskim rynku, które prężnie promują belgijsko-polskie relacje biznesowe.

22 listopada, w ramach serii wydarzeń Dni Belgijskich 2018, w rezydencji Ambasadora Królestwa Belgii, Jego Ekscelencji Luca Jacobsa odbyło się coroczne CEO Forum. Jest to spotkanie prezesów i wysokiego szczebla przedstawicieli belgijskich i polskich firm, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między przedsiębiorcami działającymi na obu rynkach.

To dla mnie zaszczyt, że mogłem gościć tylu znamienitych gości, którzy na co dzień przyczyniają się do zacieśniania relacji polsko-belgijskich” – powiedział Jego Ekscelencja Luc Jacobs, Ambasador Królestwa Belgii. „Niezmiernie cieszę się, że Belgia i Polska współpracują ze sobą tworząc dynamicznie rozwijającą się platformę do wzrostu obu krajów” – dodał.

Spotkaniu towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród Belgian Business Chamber Award 2018, przyznawanych w trzech kategoriach – Amber, Silver i Platinum. Nagroda jest uhonorowaniem firm członkowskich BBC działających na polskim rynku, promujących belgijsko-polskie relacje biznesowe, a jednocześnie wprowadzających innowacyjne rozwiązania w swoich branżach. Filozofia zwycięskiej firmy powinna odpowiadać misji i wizji BBC, której celem jest ułatwianie i tworzenie wartościowych relacji biznesowych między Belgią a Polską. Laureaci odebrali nagrody z rąk Ambasadora Królestwa Belgii, Jego Ekscelencji Luca Jacobsa, Minister Technologii i Przedsiębiorczości Jadwigi Emilewicz oraz Bruno Lambrechta, Prezesa Belgijskiej Izby Gospodarczej.

Zwycięzcą w kategorii Platinum został bank BGŻ BNP Paribas. Firmę wyróżniono za szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym za wprowadzenie, jako pierwszy bank w Polsce, oferty bezpłatnego konta dla organizacji non-profit, a także za program stypendialny „Klasa” wspierający uzdolnionych młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i pochodzących z małych miejscowości. Wyróżnienie odebrali Andre Boulanger, Wiceprezes Banku oraz Agnieszka Konarzewska-Włodarczyk, Dyrektor Zarządzający Pionu Przedsiębiorstw  Międzynarodowych.

W kategorii Silver zwyciężyła firma farmaceutyczna UCB Pharma. Nagrodę przyznano za współpracę z Oddziałem Łódzkim Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących Na Padaczkę w stworzeniu projektu o wymiarze społecznym i edukacyjnym - opracowanie fantomu obrazującego atak epilepsji, wykorzystywanego w szkoleniach z pomocy pacjentom w trakcie ataku w miejscach publicznych. Pierwszy tego typu fantom w Unii Europejskiej jest częścią kampanii edukacyjnej wspieranej przez UCB Pharma skierowanej m.in. do szkół oraz miejsc pracy. W imieniu firmy nagrodę odebrał Piotr Górski, UCB Poland Country Lead oraz Halina Chojnacka, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących Na Padaczkę.

Nagrodę w kategorii Amber zdobyła firma deweloperska ILD, a szczególne uznanie przypadło budowie nowoczesnej hali produkcyjnej w Sulęcinie, jednego z największych tego typu projektów przemysłowo-magazynowych w Polsce w 2018 roku. Firma ściśle współpracowała z przedstawicielami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz z lokalnymi władzami. Wyróżnienie odebrali Frank Haesendonck, Prezes ILD oraz Piotr Wawrzyniak, Country Manager ILD Poland.

Nagroda Belgian Business Chamber Award jest przyznawana firmom, które odniosły sukces na rynku polskim i jednocześnie przykładają dużą wagę do wzmacniania polsko-belgijskich relacji biznesowych. Jestem pod dużym wrażeniem innowacyjności projektów realizowanych przez członków BBC i serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym!” – powiedział Bruno Lambrecht, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

Dni Belgijskie 2018 odbywają się pod Honorowym Patronatem Ambasady Królestwa Belgii oraz Prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Złotymi i srebrnymi sponsorami tegorocznych obchodów Dni Belgijskich 2018 są firmy: CFE Polska, Ghelamco, BGŻ BNP Paribas, Brussels Airlines oraz BPI Real Estate PolandNadesłał:

SolskiComms

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl