Body Jet – łagodna liposukcja


Body Jet – łagodna liposukcja
2009-11-14
Zamiast brutalnej ingerencji mechanicznej, komórki tłuszczowe są wymywane przez strumień wody a miast pełnej narkozy pacjent otrzymuje jedynie znieczulenie miejscowe, by bezpośrednio po zabiegu samodzielnie opuścić klinikę.

Czy Body Jet można nazwać zabiegiem „lunchowym”? Na łamach portalu Estemedia.pl,, ukazał się właśnie wywiad z doktorem Jakubem Brągoszewskim – jednym z pierwszych w Polsce lekarzy na co dzień wykonujących nowatorską liposukcję w warszawskiej Klinice SkinClinic .

Na pytanie, co sprawia, że wykorzystana w zabiegu metoda WAL (tzn. Water-jet Assisted Liposuction, czyli liposukcja z wykorzystaniem silnego strumienia wody) uznawana jest za mniej inwazyjną, lekarz odpowiada: „Właśnie to, że używany jest łagodny strumień wody, który „wypłukuje” komórki tłuszczowe, a nie mechanicznie je „wyrywa". Nie jest to więc tak brutalne jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.” Body Jet dedykowany jest osobom, które mają miejscow nagromadzenie tłuszczu trudnego do usunięcia innymi metodami - są to najczęściej: talia, brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, ramiona. Wskutek nowej technologii, w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji liposukcji, w Body Jet nienaruszone pozostają nerwy i naczynia krwionośne, a jakość odessanych komórek tłuszczowych jest tak dobra, że stwarza atrakcyjną możliwość ich reimplantacji (tj. przeszczepu w wybrane miejsce wymagające uzupełnienia, np. piersi, pośladki, usta). Co ciekawe, obie czynności, tj. odessanie tłuszczu i reimplantację, wykonuje się podczas tego samego zabiegu. Ta możliwość zdaniem Brągoszewskiego świadczy o jednej z największych innowacyjności Body Jet. „Do tej pory dokonywano przeszczepów w sposób bardziej inwazyjny! Tłuszcz mający służyć do przeszczepu odsysano wpierw mechanicznie. Jednak wtedy komórki te były w dużym stopniu zniszczone i wymagały dodatkowego opracowania. W związku z tym efekty były gorsze, a powikłania występowały częściej. W wypadku BODY JET tkankę tłuszczową można od razu, bezpośrednio specjalną kaniulą podać do piersi czy pośladków.” - mówi w wywiadzie.

Nowatorska również jest w zabiegu procedura podania znieczulenia. „Po raz pierwszy powiązano ze sobą proces infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego. Strumień, który służy do uwolnienia komórek tłuszczowych i późniejszego ich wypłukania, zawiera specjalnie dobraną kombinację środków znieczulających oraz obkurczających naczynia krwionośne.” – czytamy w innym artykule opublikowanym na portalu - „Pierwszy etap  to proces pre-infiltracji, który skutkuje szybkim znieczuleniem i zwężeniem naczyń w rejonie poddanym zabiegowi. „Płyn płuczący” stosowany w odsysaniu, czyli drugim etapie sesji Body Jet, także zawiera odpowiednie leki, aby nasilić i utrwalić efekt przeciwbólowy i utrzymać taki stan także po zabiegu. Zaawansowany system znieczulenia miejscowego, polegający na podawaniu i szybkim odprowadzaniu płynu, z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, a z drugiej stwarza lekarzowi zdecydowanie lepsze warunki do precyzyjnego modelowania. Ponadto, płyn ze środkami znieczulającymi nie kumuluje się w organizmie i nie wystawia go na ich zbyt długie oddziaływanie, a także nie powoduje obrzęków w obszarze operowanym, które utrudniają lekarzowi ocenę modelowanego obszaru.”

Doktor Brągoszewski przestrzega jednak przed traktowaniem liposukcji Body Jet jak zabiegu w przerwie na lunch. - „Owszem, z kliniki wychodzimy o własnych siłach, ale nie jest to zabieg, na który możemy „wpaść w przerwie na kawę”. Zwykle na dojście do siebie potrzeba ok. 2-3 dni. Z tego powodu warto wybrać taki termin, żeby mieć później 2-3 dni wolne od pracy (np. piątek),  po to m. in., by móc odpocząć i na spokojnie wrócić do normalnych zajęć.” Zaznacza też, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do zabiegu: „Przed samym zabiegiem należy wykonać badania krwi - w celu wykluczenia stanu zapalnego toczącego się w organizmie czy niedokrwistości, które stanowią przeciwwskazanie. Należy również wykonać badania w kierunku krzepliwości krwi. Oprócz tego zrobić badania w kierunku wydolności wątroby oraz  badania układu moczowego. Trzeba wykluczyć zachorowanie na zapalenie wątroby typu B czy C. Pacjent powinien poinformować lekarza o lekach, jakie przyjmuje, bo np. w przypadku środków antykoncepcyjnych powinno się zastosować preparaty obniżające krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent przejdzie wszystkie badania pozytywne – wówczas dopiero można wyznaczyć termin zabiegu.” Tego typu informacje i wskazania są jednakże przekazywane szczegółowo podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.

www.estemedia.pl

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl