Bosch Idealny Pracodawca 2009 w Polsce
Bosch w Polsce otrzymał wyróżnienie od studentów kierunków inżynieryjnych, którzy w ankiecie Universum przyznali firmie tytuł Idealnego Pracodawcy.
Koncern Bosch został wyróżniony przez polskich studentów, którzy przyznali firmie tytuł Lidera Branży Inżynieryjnej w Ogólnopolskim Rankingu Idealny Pracodawca 2009.
Badanie zostało przeprowadzone między listopadem 2008 a marcem 2009 przez firmę Universum wśród ponad 14 tysięcy respondentów z 53 wiodących uczelni.
Koncern Bosch został doceniony również globalnie. W rankingu Universum Global Top 50 Bosch zajął 26 pozycję w grupie pracodawców branży inżynieryjnej. Rankingi prezentują atrakcyjność pracodawcy wśród studentów i wskazują na pozycję firmy względem innych idealnych pracodawców na rynku pracy. Firmom wyniki ankiet dają możliwość śledzenia i ustanawiania celów potrzebnych do zmierzenia własnego poziomu atrakcyjności jako pracodawcy i pomagają w podejmowaniu decyzji w zakresie wyboru grup docelowych, komunikatów i kanałów dla przyszłych kampanii employer branding.
Universum jest globalnym liderem w działaniach employer branding, tj. strategii stosowanej przez firmy w celu budowania pożądanego wizerunku u obecnych i przyszłych pracowników. Korporacja przeprowadza badania ankietowe wśród 300.000 studentów i 80.000 profesjonalistów na całym świecie. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|