Brave Lamb Studio zakończyło z sukcesem ofertę publiczną akcji


Brave Lamb Studio zakończyło z sukcesem ofertę publiczną akcji
2021-11-24
Brave Lamb Studio S.A., specjalizujące się w produkcji gier w segmencie Indie Premium, zakończyło ofertę publiczną akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozpoczęcie prac nad grą Enemy of the State, kolejnym autorskim tytułem studia.

Brave Lamb Studio S.A., specjalizujące się w produkcji gier w segmencie Indie Premium, zakończyło ofertę publiczną akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozpoczęcie prac nad grą Enemy of the State, kolejnym autorskim tytułem studia. Zakończona wczoraj oferta publiczna akcji prezentowana była na platformie CrowdConnect.pl, natomiast firmą inwestycyjną wykonującą usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC S.A. Zgodnie z zapowiedziami, zarząd Brave Lamb Studio rozpoczyna działania związane z przygotowaniem spółki do debiutu na giełdzie, który planowany jest w 2022 roku.

Brave Lamb Studio S.A., polski producent gier w segmencie Indie Premium, wchodzący w skład grupy kapitałowej Movie Games, 23 listopada 2021 r. zakończył przyjmowanie zapisów na akcje w ramach oferty publicznej. Oferta podzielona była na dwie transze. Środki pieniężne pozyskane z emisji akcji Spółka planuje przeznaczyć na wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (vertical slice) oraz częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad Enemy of the State. Zarówno nad Enemy of the State, jak i War Hospital, pracuje zespół 20 specjalistów z branży gamedev zbierających doświadczenie w takich firmach jak Techland, CI Games, czy People Can Fly.

- Miło nam ogłosić, że trwająca od 4 listopada br. oferta publiczna akcji została zakończona. Realizację tego celu w obliczu dość trudnej sytuacji rynkowej oraz panujących aktualnie nastrojów wśród inwestorów odbieramy jako sukces. Pozyskane środki pozwolą nam przyspieszyć prace nad naszą drugą produkcją Enemy of the State. Chcielibyśmy bardzo podziękować inwestorom, którzy obdarzyli nas zaufaniem i uwierzyli w sukces naszych przyszłych produkcji – mówi Michał Dziwniel, Członek Zarządu oraz Główny Producent Brave Lamb Studio.

Będzie to zespołowa strzelanka izometryczna osadzona w świecie dwudziestolecia międzywojennego, nie tylko w rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Gracz będzie miał możliwość gry po stronie gangsterów lub policjantów, a także (co jest cechą charakterystyczną gier Brave Lamb Studio) podejmować trudne moralnie wybory w trakcie rozgrywki. Premiera gry zaplanowana jest w drugim kwartale 2024 roku.

Najbardziej oczekiwanym tytułem studia jest War Hospital. Jest to strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG osadzona w realiach I wojny światowej. Gracz wcieli się w niej w postać emerytowanego lekarza majora Henry’ego Wellsa, którego zadaniem będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji, od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktur. Wydawcą gry jest francuska spółka Nacon, natomiast jej premiera zaplanowana jest w czwartym kwartale 2022 roku.

 

 

 

----------------------------

 

O Brave Lamb Studio:

 

Brave Lamb Studio S.A. to polski producent gier typu/w segmencie Indie Premium, będący częścią grupy Movie Games. Celem studia jest dostarczanie tytułów opartych na mocnej fabule wypełnionej ciężkimi wyborami natury moralnej. Mocną stroną Brave Lamb Studio jest bez dwóch zdań grupa deweloperów z bogatym doświadczeniem w branży, w spółkach pokroju CI Games czy Techland. Najbardziej oczekiwanym tytułem studia jest umiejscowiona w realiach I wojny światowej strategia z elementami survivalu „War Hospital”, w której gracz wejdzie w buty brytyjskiego medyka polowego. Gra zostanie wydana na platformę PC i konsole nowej generacji. Polskie studio uzyskało także status formalnego dewelopera zarówno w przypadku konsoli Microsoftu, jak i Sony.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl