CashDirector SA debiutuje na rynku amerykańskim


2021-11-24
Polski FinTech rozpoczął działalność na rynku USA.

Kolejny krok firmy w kierunku globalnej ekspansji
Polski FinTech rozpoczął działalność na rynku USA. Firma dotychczas obecna była w Belgii, Francji, Niemczech i we Włoszech. CashDirector jest pionierem rewolucji cyfrowej na rynku usług biznesowych dla MŚP. To platforma wspierająca małe i średnie firmy w automatyzacji i zarządzaniu procesami finansowymi. Szefem amerykańskiego oddziału został Jason Hubbord – doświadczony business developer, specjalizujący się we wdrażaniu rozwiązań IT wpisujących się w trend beyond banking.
 
 
Stany Zjednoczone są kolejnym strategicznym rynkiem dla CashDirector z ogromnym potencjałem. W USA działa 30 milionów przedsiębiorców i mikroprzedsiębiorstw – to potencjalni klienci Spółki. Pieniądze na ekspansję w USA CashDirector zamierza pozyskać od inwestorów. Rundę B, opiewającą na kilkadziesiąt milionów dolarów, Spółka planuje przeprowadzić w 2022 roku. W projekt zaangażowali się dotychczas tacy inwestorzy instytucjonalni jak EEC Venture, Luma Venture oraz TechStars. CashDirector rozpocznie działalność w Teksasie, zasięgiem obejmując również sąsiednie stany. 

 
To bardzo ciekawy rynek, odmienny od tego w Europie. Szacujemy, że około połowy amerykańskich aktywów jest zarządzana przez niewielkie instytucje finansowe. Pierwsze rozmowy z bankami są obiecujące, widać zainteresowanie naszymi rozwiązaniami - zapowiada Rafał Strzelecki CEO CashDirector.
 
 
Technologia CashDirector automatyzuje procesy codziennej administracji finansowej oraz wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do zarządzania cashflow. Branża jest w trakcie gigantycznej transformacji, która wywróci świat do góry nogami. Tradycyjne narzędzia w ciągu najbliższych lat praktycznie znikną z rynku. Jednocześnie pandemia przyspieszyła cyfryzację i rozwój usług beyond banking. Instytucje finansowe na całym świecie zdają sobie sprawę, że wygrają tylko ci, którzy zaoferują klientom MŚP rozwiązania odpowiadające zmieniającym się nawykom cyfrowym, zintegrowane w intuicyjne ekosystemy usług i produktów bankowych i niebankowych.  

 
Współpraca z bankami kluczem do globalnej ekspansji 
Strategia CashDirector zakłada partnerstwa strategiczne z bankami i wykorzystanie siły ich marek. Instytucje finansowe dzięki rozwiązaniom CashDirector zaoferują swoim klientom automatyzację i cyfryzację procesów finansowych i same zyskają przewagę konkurencyjną. To bardzo istotne, ponieważ potrzebne są usługi bankowe, a nie same banki. Coraz więcej takich rozwiązań dostarczane jest przez firmy niebankowe, gdzie banki służą „najwyżej” jako dostawcy kapitału. Dobre przykłady ze świata to Amazon, Shopify, Square czy Paypal, a w Polsce - Allegro. 

 
Jako lider cyfrowych usług biznesowych dla MŚP CashDirector jest niezbędnym rozwiązaniem w amerykańskich instytucjach finansowych. Wdrożenie platformy do automatyzacji i cyfryzacji procesów finansowych, pozwoli amerykańskim bankom na zwiększenie liczby klientów oraz zaoferowanie nowych innowacyjnych usług. We współpracy z tymi instytucjami podbijemy rynek w USA – twierdzi Jason Hubbord, Senior Business Development Director w CashDirector USA. 

 
Sektor finansowy to rynek regulowany i wymagający dostosowania do lokalnych uwarunkowań. Ponadto, bez względu na wysoki poziom technologicznego rozwiązania, trudno rozwijać globalny FinTech zarządzając projektem z Polski. Strategia CashDirector zakłada uruchomienie oddziału w każdym kraju, w którym oferuje swoje rozwiązania. 

 
Specyfika poszczególnych rynków sprawia, że trzeba zbudować lokalną sieć rozwoju biznesu w każdym kraju. Dodatkowo brak doświadczenia na lokalnym rynku z ograniczoną możliwością „referencyjną” z Polski też nie pomaga w szybkiej ekspansji. CashDirector już jest pionierem rewolucji cyfrowej dla MSP w Polsce i wierzymy, że to doświadczenie przyczyni się do sukcesu w USA - dodaje Łukasz Bystrzyński, odpowiedzialny za rozwój międzynarodowy w CashDirector.
CashDirector działa od 2012 roku i specjalizuje się w automatyzacji administracji finansowej i zarządzania finansami dla MŚP. Wspólnie z mBankiem stworzył Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR), liczącą 2000 biur rachunkowych, które obsługują ponad 200 tysięcy firm, realizując 24 miliony transakcji rocznie. 

Nadesłał:

slawekul

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl