Classen prezentuje podłogi Arteo


Classen prezentuje podłogi Arteo
2020-07-09
Jedno pomieszczenie lub strefa w domu = jeden model paneli. To popularna zasada, którą większość z nas kieruje się przy wyborze podłóg. Czy istnieje jakaś alternatywa? Eksperci Classen odpowiadają twierdząco i prezentują kolekcję Arteo. Co ją wyróżnia?

– Podłogi Arteo to gratka dla osób kochających design i poszukujących wyjątkowych produktów, dzięki którym wnętrze zyska oryginalny charakter. Kolekcja reprezentuje najwyższą jakość i dbałość o detale. Porusza wyobraźnię i zachęca do wyjścia poza schematy. Jednocześnie jest uniwersalna, ponieważ to użytkownicy decydują, czy wybiorą panele w jednym rozmiarze, czy postanowią poeksperymentować – mówi Piotr Zieleźny, Product Manager, Classen.

Nowy wymiar podłóg

Kolekcję Arteo tworzą panele w pięciu rozmiarach. Najmniejsze z nich mają wymiary 605x282×8 mm, dzięki czemu wyglądem przypominają kafelki. Następnie mamy do wyboru wąskie deski o wymiarach 1286×160×8 mm. Kolejne są szerokie deski o dwóch różnych grubościach – 1286×282×8 mm oraz 1286×282×10 mm. Ostatnia opcja to pokaźne panele w rozmiarze 2175×243×8 mm.

Deski o różnych rozmiarach (które posiadają tę samą grubość – 8 mm) można dowolnie łączyć, tworząc najbardziej nieoczywiste kompozycje. To otwiera pole dla kreatywności i pozwala zrealizować projekt podłogi według indywidualnej wizji. Dzięki temu uzyskamy unikalny efekt i możemy mieć niemal 100-procentową pewność, że nikt spośród naszej rodziny, przyjaciół i znajomych nie będzie miał identycznej podłogi w mieszkaniu.

Różne gusta, różne wzory paneli

W ramach kolekcji dostępnych jest ponad 30 zróżnicowanych wzorów podłóg. Wśród nich są odcienie jasne, neutralne i ciemne. Znajdziemy tu panele w złamanej bieli (Dąb Famara), subtelnych beżach (np. Dąb Yellowstone, Dąb Porto), odważnych szarościach (Dąb Dakar) i głębokich brązach (np. Dąb Hradok, Dąb Baltorro). Deski różnią się także strukturą – część modeli posiada strukturę synchroniczną, a inne strukturę drewna. Każdy prezentuje się naturalnie, co jest możliwe dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu rysunku drewna oraz zastosowaniu V-fugi, czyli frezowanych krawędzi. Słoje, sęki, przetarcia, bruzdy tworzą trójwymiarowy efekt, upiększając wygląd paneli.

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi wzorów dekoracyjnych, podłogi Arteo odpowiadają różnym gustom użytkowników. Jednocześnie sprawdzają się w wymagających wnętrzach, m.in. o niewielkim metrażu, słabo doświetlonych, które potrzebują optycznego powiększenia. Zestawienia wykorzystujące kilka rozmiarów desek fenomenalnie prezentują się na otwartej przestrzeni, gdzie wyposażenie nie zakrywa całej podłogi, a wręcz przeciwnie. Tak by to ona mogła być główną ozdobą pomieszczenia.

Precyzja, wytrzymałość i ekologia

Podłogi Arteo wyróżniają bardzo dobre parametry techniczne. Klasa ścieralności AC5 gwarantuje dużą wytrzymałość. Pozwala bez obaw zamontować panele w pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu. Zarówno w domu, jak i w obiektach użyteczności publicznej, takich jak: sklepy, punkty usługowe czy restauracje. Bezklejowy system Megaloc zapewnia szybki, intuicyjny montaż. Z powodzeniem możemy go wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców.

– Tworząc panele Arteo wykorzystaliśmy najnowsze technologie i rozwiązania, by wprowadzić na rynek produkt w pełni ekologiczny. Ten cel udało się osiągnąć, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty, w tym Blue Angel. To dla nas niezwykle ważne, ponieważ chcemy oferować klientom nie tylko najwyższą jakość i ciekawy design, ale również bezpieczeństwo i świadomą dbałość o środowisko naturalne – dodaje Piotr Zieleźny.

Ceny paneli z kolekcji Arteo zaczynają się od 64,99 zł netto/mkw. Więcej na: https://arteo-flooring.pl/

# # #

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Nadesłał:

ImagoPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl