Co zrobić, by zwiększyć widoczność swojej oferty sal szkoleniowych?


Co zrobić, by zwiększyć widoczność swojej oferty sal szkoleniowych?
2018-06-15
Jak wspomóc wynajem sal na godziny z pomocą nowoczesnych usług online. Internet daje duże możliwości prezentowania oferty i pozyskiwania klientów, z czego chętnie korzystają przedsiębiorcy. Dotyczy to wszystkich branży - także wynajmu sal szkoleniowych na godziny. Zapewne posiadasz stronę internetową lub fanpejdż w mediach społecznościowych, który stanowi wizytówkę twojej firmy w sieci. Jednak nie jest to jedyna metoda sprzedaży swoich usług przez internet.

 

Innym kanałem pozyskiwania klientów jest współpraca z platformą rezerwacyjną, funkcjonującą na konkretnym rynku. Nikomu nie trzeba przedstawiać serwisów Booking.com i AirBnB, które funkcjonują w branży noclegów. Jednak przez długi czas nie istniała żadna platforma rezerwacyjna, dedykowana polskiemu rynkowi MICE (ang. Meetings, Incentives, Conferences, Events).


Platforma wynajmu sal nowym kanałem sprzedaży


We wrześniu 2017 roku wystartowała platforma rezerwacji sal Spotello. Umożliwia wynajem sal szkoleniowych online bez konieczności wymiany mailowej lub wykonywania telefonów. Użytkownicy portalu mogą wynajmować sale szkoleniowe, konferencyjne, komputerowe, rekrutacyjne i coachingowe we wszystkich dużych miastach Polski (np. sale szkoleniowe w Poznaniu). Spotello wciąż się rozwija - oferta dostępnych miejscowości i obiektów zwiększa się, zapewniając klientom coraz więcej możliwości wyboru sal szkoleniowych.

 

Prezentując swoje sale na branżowej platformie rezerwacyjnej otwieramy się na nowy kanał sprzedaży i zwiększamy szansę pozyskiwania nowych klientów. Jest to szczególnie ważne w tej branży, gdyż puste pomieszczenia nie tylko nie przynoszą zysków, ale generują koszty, związane z miesięcznymi opłatami.


Z korzyścią dla mniejszych firm


Portal rezerwacji online stanowi dużą szansę szczególnie dla mniejszych firm, które chcą, by ich oferta sal na wynajem była w sieci równie zauważalna, jak większych przedsiębiorców z branży. W przeciwieństwie do wyszukiwarki internetowej nie musisz konkurować o wysokie miejsca w wynikach, gdyż klienci szukają sali po kluczowych dla nich parametrach pomieszczeń. Oznacza to, że twoje sale szkoleniowe w Warszawie dla 30 osób mogą pojawić się tuż obok podobnych ofert - bez względu na to, którą pozycję zajmuje twoja strona w wynikach organicznych w sieci.


Platforma rezerwacyjna dodatkowo przyspiesza sam proces bukowania pomieszczeń. Użytkownicy Spotello mogą rezerwować wybrane sale szkoleniowe bezpośrednio online. Większa dostępność i uproszczona procedura bukowania pomieszczenia przekłada się na szerokie zainteresowanie klientów platformami online.Nadesłał:

Spotello
http://www.spotello.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl