Czemu warto zainteresować się matą silipatową do pieczenia?


Czemu warto zainteresować się matą silipatową do pieczenia?
2020-10-29
Mata silipatowa to innowacyjne rozwiązanie w kuchni, piekarni lub cukierni. Możesz na niej wygodnie wyrobić ciasto, a następnie upiec w piekarniku. Możesz też przygotowywać na niej desery, które wymagają zmrożenia – mata doskonale sprawdza się także w niskich temperaturach.
Jakie jeszcze zalety ma ta mata? Dlaczego warto się nią zainteresować?


Zamiast stolnicy – mata!

Do wyrabiania ciasta najczęściej używamy tradycyjnej stolnicy. Każdy kto korzysta z tego rozwiązania wie doskonale, jak ciężko później doczyścić ten drewniany blat. Co więcej z biegiem lat stolnica traci swoją jakość i trwałość. Zamiast niej można wykorzystać matę silipatową. Maty wypiekowe to innowacyjne rozwiązanie do każdej kuchni, cukierni i piekarni. Produkuje się z je z lekkiego materiału siateczkowego, który następnie pokrywany jest specjalnym silikonem. Mata silipatowa to doskonały zamiennik stolnicy. Możesz na niej swobodnie i wygodnie wyrabiać ciasto. Nie potrzebujesz podsypywać mąki, ponieważ ciasto nie przywiera do maty, co w przypadku zwykłych stolnic stanowi spore utrudnienie w pracy. Taka silikonowa mata doskonale sprawdza się też jako nieprzywierająca podkładka do pieczenia ciasta. Nie musisz stosować żadnego tłuszczu – układasz surowe ciasto i wkładasz do piekarnika. Mata wykonana jest w taki sposób, że doskonale sprawdza się w bardzo wysokich temperaturach. Jeżeli musisz z kolei przygotować deser, który wymaga schłodzenia, to również możesz go umieścić w lodówce na takiej macie. Sprawdza się ona doskonale zarówno w wysokich jaki i ujemnych temperaturach. Jest bardzo łatwa w czyszczeniu.Gdzie sprawdzi się najlepiej?

Solidna silipatowa mata ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle cukierniczym i piekarniczym. Jest to idealna mata do piekarnika, lodówki. Możesz wyrabiać na niej ciasto, po czym od razu przełożyć do pieczenia. Idealnie sprawdzi się do tworzenia wszelkich dekoracji cukierniczych, przygotowania rolad. Gdzie kupić dobrą matę silipatową? Najlepiej w profesjonalnym sklepie z produktami do piekarni i cukierni Hert Akcesoria. Znajdziesz tutaj szeroki wybór tego typu mat. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości materiałów, w pełni bezpieczne i oczywiście wygodne w codziennym użytkowaniu. Mata silipatowa to wygodna praca w kuchni. Co więcej, jest ona również bardzo wygodna jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Aby dokładnie wyczyścić matę, wystarczy włożyć ją do zmywarki. Męczysz się z tradycyjną stolnicą? Już dziś zamień ją na profesjonalną i wygodną matę silipatową.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl