Czy drążek do podciągania to sprzęt dla kobiet?


Czy drążek do podciągania to sprzęt dla kobiet?
2018-04-18
Drążek do podciągania to dość popularny sprzęt do ćwiczeń. Wiele osób ćwiczących w klubach fitness i na siłowniach chętnie korzysta z tego przyrządu. Najczęściej jednak ćwiczenia na drążku wybierają panowie.

Panie wolą ćwiczyć na innych sprzętach takich, jak orbitrek, rowerek treningowy, stepper, bieżnia. Skupiają się głównie na wyszczupleniu i ujędrnieniu łydek, ud, pośladków, brzucha, uzyskaniu wąskiej talii.Zalety ćwiczeń na drążku do podciągania

Podciąganie na drążku to ćwiczenie angażujące do pracy wiele mięśni. Podczas treningu na drążku pracują górne partie mięśni pleców, mięśnie ramion, bicepsy, tricepsy, a im więcej mięśni pracuje jednocześnie w trakcie ćwiczenia, tym większą pracę wykonujemy i spalamy większą ilość kalorii. Ćwiczenie to doskonale poprawia ogólną sprawność organizmu i siłę.

Treningi na drążku świetnie działają na talię. Wykonując nawet setki brzuszków nie sprawimy, że nasza talia będzie węższa. Wzmocnimy jedynie mięśnie brzucha. Podciągając się na drążku rozwijamy mięśnie pleców oraz ramion, co sprawia, że ciało staje się bardziej proporcjonalne, a tym samym talia sprawia wrażenie węższej.  

Podciąganie na drążku gwarantuje efektywny trening, który można wykonać niemal wszędzie, nawet w domu. Wystarczy tylko zamontować w domu drążek do podciągania. To sprzęt zajmujący bardzo niewiele miejsca, nadaje się nawet do najmniejszego mieszkania.

Podciąganie na drążku to nie jest łatwe ćwiczenie. Wiele osób początkujących (dotyczy to nie tylko kobiet, także i mężczyzn) ma problemy z wykonaniem tego ćwiczenia. Nie należy się jednak zbyt szybko poddawać. Opanowanie sztuki podciągania daje wiele radości i satysfakcji i powodu do dumy.

Należy pamiętać, że górne partie ciała u kobiet są słabsze w porównaniu z mężczyznami. Taka jest budowa naszych ciał. Dlatego podciąganie na drążku w przypadku kobiet jest większym wyzwaniem oraz trudniejszym celem do osiągnięcia.  Nie bójmy się drążka

Warto uwzględnić to ćwiczenie w swoich planach treningowych. Nie jest ono najłatwiejsze, ale bardzo efektywne i warte włożonej pracy. Najlepiej stosować różne rodzaje chwytu, wtedy zapewniamy pracę większej ilości mięśni. Trzeba tylko opanować technikę prawidłowego podciągania na drążku, w tym przypadku najlepiej poradzić się instruktora na siłowni lub innej doświadczonej osoby. Ważną sprawą jest też prawidłowe oddychanie podczas treningu.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl