Czy tarasy z poliwęglanu opłacają się?


2020-07-26
Zadaszenie tarasu jest potrzebne w klimacie, który panuje w Polsce. Ostatnimi czasy jest on tak zmienny, że w ciągu jednego dnia może świecić intensywne słońce, spaść śnieg i do tego jeszcze pojawić się tęcza. Aby relaks na tarasie był cały czas możliwy należy go zadaszyć. Jaki model wybrać?

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu - co to takiego?

Poliwęglan jest materiałem, który cieszy się sporą popularnością w budownictwie. Mowa przede wszystkim i nowoczesnych zadaszeniach do tarasów, które interesują głównie młode małżeństwa, budujące bądź wykańczające swoje pierwsze domy. Oprócz tarasów używa się go do zadaszania ogrodów, wiat i altanek, które również cieszą się ogromną popularnością. Najważniejsze to posiadać kawałek zadaszonego miejsca w ogrodzie, gdzie można schować się przed uciążliwymi promieniami słonecznymi bądź letnim deszczem. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu ma ogromną rzeszę fanów, gdyż jest przede wszystkim lekkie, wytrzymałe oraz niezawodne. Nie ma lepszego rozwiązania dla osoby, które nie chce korzystać ze szklanego dachu.

Dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie?

Taras przed domem służy do relaksu oraz odpoczynku, dlatego należy zrobić wszystko, żeby zawierał wszystkie potrzebne meble oraz dodatki.  Dobrze sprawdzi się przede wszystkim zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Zmiana pogody nie będzie wtedy stanowiła żadnego problemu. Poliwęglan jest lekki, a do tego nie szkodzą mu nawet znaczne temperatury. Wiele materiałów pod wpływem promieni słonecznych, a raczej ciepła, które pod ich wpływem zostaje wytwarzane zaczyna zmieniać swój kształt. Sytuacja jest inna w przypadku poliwęglanu, gdyż on na szczęście zachowuje swój pierwotny kształt, stąd tak bardzo się go docenia. Oprócz tego jest trwały na zadrapania oraz znaczne uszkodzenia. Czasem zdarzają się pęknięcia, gdyż nie istnieje materiał idealny, ale nawet w takiej sytuacji krawędzie nie stanowią zagrożenia, gdyż nie są ostre. Kiedy mamy do czynienia z poliwęglanem litym z wyglądu nie różni się znacznie od szkła, gdyż również jest przezroczysty. Jedyna różnica polega na tym, że światło rozprasza się w niewielkim stopniu. W sytuacji, kiedy rozpraszanie światła jest dużym problemem nic nie stoi na przeszkodzie do wzbogacenia tarasu o delikatne rolety, które powstały z płótna bądź bambusa. Panie domu ucieszy fakt, że do zachowania czystości takiego zadaszenia nie trzeba się bardzo natrudzić. Brud schodzi niemalże samoistnie i nie ma tendencji łapania pyłków i innych niewielkich rzeczy.

Oprócz płytek litych można skorzystać także z płyt kanalikowych. Te modele mają niewielkie zagłębienia w których osiedla się brud. Ten problem również może zostać rozwiązany w bardzo szybkim tempie. Wystarczy polać zadaszenie zwykłą wodą i zabrudzenia powinny zostać bardzo szybko usunięte. Poliwęglan nie zmienia swojej konsystencji oraz jakości pod wpływem czynników atmosferycznych, a do tego nie trzeba go regularnie konserwować. W trakcie montażu nikt się nie wysila oraz trudzi, dlatego zadania tego mogą podjąć się nawet średnio doświadczeni budowlańcy. Brak problemów w trakcie montażu jest powiązany ze znaczą elastycznością płyt. W związku z tym takie zadaszenie wiele osób zakłada nawet we własnym zakresie, bez pomocy firmy czy fachowców.

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu daje się bezproblemowo formować oraz wyginać, co sprawia, że zadaszenie może być zarówno spadziste, jak i półokrągłe. Można nabyć je w intensywnych odcieniach, ale dostępna jest także wersja przezroczysta. Żadne warunki atmosferyczne nie zniszczą takiego zadaszenia, gdyż cechuje go duża trwałość na burze, deszcze oraz intensywny wiatr.

Tarasy tego typu jak najbardziej opłacają się i cieszą się sporą popularnością. W trakcie ich nabywania nie należy patrzeć jedynie na cenę, ale przede wszystkim mięć na uwadze efekt, który ma zostać uzyskany.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl