Dbamy o odzież najmłodszych


2018-07-09
Niezależnie od posiadanego doświadczenia, podczas prania ubranek dla dzieci nie możemy zapominać o zachowaniu wystarczającej ostrożności, szczególnie zanim jeszcze nasz maluch ukończy pierwszy rok życia. Po upłynięciu tego czasu także należy być czujnym i tak do trzeciego roku życia.

Dobrze wiedzieć, że część pralek posiada specjalne programy doskonale przystosowane do prania ubranek dziecięcych, jednak niezależnie od pralki, najlepiej kupować ubranka dla dzieci wykonane z materiału, który jest odporny na wyższe temperatury. Takim idealnym materiałem jest tradycyjna bawełna.

Zasadniczo ubranka dla dzieci prane są przez rodziców w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Dopiero po pewnym czasie, wraz z nadejściem trzeciego miesiąca życia malucha, powinniśmy obniżyć temp. do 40 stopni, która jest wystarczająca do usunięcia z materiału bakterii czy alergenów.

Dopóki maluch nie skończy roczku, bezpieczniej jest stosować do prania proszek przeciwalergiczny. Warto mieć na uwadze, że posiada on w swoim składzie o wiele mniej szkodliwych substancji.

Trzeba dodatkowo uważać na symbole na metkach ubranek dla dzieci, zawierające wytyczne na temat rodzaju prania i maksymalnej temperatury wody. Znaczące są dodatkowo symbole ze znaczkiem żelazka, informujące o tym, w jakiej temperaturze najlepiej prasować ubranka dla dzieci.

Miska z wodą informuje o temperaturze prania, w zależności od konkretnego ubranka. Miska z poziomą kreską na dole pojawia się w przypadku tkanin szczególnie delikatnych. Dobrze jest stosować do nich specjalne programy. Miska i dłoń informują o tym, że ubranka nie powinniśmy prać w pralce - jedynie ręcznie.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl