Dekonstrukcja Zdarzeń w Domu kultury Świt - odsłona druga. Brudne Dzieci Sida na Bródnie.


2021-10-18
To będzie już druga odsłona Dekonstrukcji Zdarzeń, czyli pionierskiego cyklu Domu Kultury Świt na warszawskim Targówku. Wydarzenie zaczyna się 23 października o godz. 16.00 przy ul. Wysockiego 11.

23 października 2021r. od godz. 16.00 zapraszamy na drugą odsłonę Dekonstrukcji Zdarzeń, czyli kulturę alternatywną wczoraj, dziś i jutro.

Jest to nowy cykliczny projekt kulturowy Domu Kultury „Świt” i kompleksowe spojrzenie na wszelkie przejawy aktywności, w ramach akcji społeczno – kulturalnych ostatnich czterech dekad.

Ekologia, streetart, squoty, demo, ziny, DIY, kooperacje, prawa człowieka, muzyka alternatywna, antysystemowość, niezależność – jak odczytywać te terminy? Co dziś, w czasie pandemii, kryzysów i globalnych zmian mają do zaoferowania przedstawiciele kontrkultury? O tym wszystkim dowiemy się w ramach pionierskiego cyklu „Dekonstrukcja Zdarzeń”.

Podczas pierwszej odsłony odbyły się warsztaty rowerowe. Nieopodal dziedzińca Domu Kultury „Świt otworzyliśmy Rowerownię. O historii i przyszłości kontrkultury, na przykładzie niezależnych miejsc kultury alternatywnej debatowali Mirosław Pęczak, Tomasz Świtalski, Wojciech Matejko i przedstawiciele A.D.A Puławska – Anna Depczyńska i Grzegorz Prujszczyk.

Wydarzenie zwieńczył koncert legendarnego zespołu Trawnik. Po nim publiczność odśpiewała huczne „Sto lat!” wokaliście i założycielowi zespołu Krzysztofowi Bieniowi, który tego dnia obchodził swoje urodziny.

Kolejna impreza już 23 października! Na wszystkie wydarzenia z cyklu „Dekonstrukcja zdarzeń” wstęp jest całkowicie darmowy! Rozpoczynamy o godz. 16.00 warsztatem komiksowym Szawła Płóciennika. Prowadzący przybliży doświadczenie własnej praktyki twórczej, a także opowie uczestnikom o specyficznym języku komiksu. Zdobyte informacje posłużą do stworzenia własnych historii obrazkowych. W trakcie wspólnej pracy przeprowadzane będą korekty i konsultacje.

O godz. 18.00 zapraszamy na kinową emisję filmu „Beats of Freedom” (2010) w reż. Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny, którego tematem będzie „Historia alternatywy w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem polskiej muzyki doby transformacji. W debacie udział wezmą: Rafał Księżyk (dziennikarz, krytyk muzyczny, autor wielu publikacji na temat polskiej muzyki alternatywnej) oraz Leszek Gnoiński – dziennikarz, reżyser, pisarz.

Drugą odsłonę „Dekonstrukcji zdarzeń” zamknie koncert Brudnych Dzieci Sida - Patyczak i jego gitara czyli trzy akordy darcie mordy. BRUDNE DZIECI SIDA to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, ironicznym zacięciem w tekstach. Na koncert zapraszamy już o godz. 20.30

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest całkowicie darmowy!

Nadesłał:

OlgaG

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl