DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle


DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle
2023-07-25
Widok zachodzącego słońca, błyszczący w jego świetle piasek, rozedrgana tafla wody – to zaledwie jedna z wielu scen, które niebawem ozdobią wnętrza galerii sztuki DESA Modern.

27 lipca o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze letnie spotkanie autorskie z Magdaleną Jędrzejczyk, organizowane w ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki DESA Modern w Elektrowni Powiśle. Artystka młodego pokolenia – osobiście związana z Powiślem – zainicjuje cykl, prezentując swoje prace podczas wernisażu inkografii i biorąc udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym swojej twórczości.

Mistrzyni odkrywania rytmów i kolorystycznych wibracji – tak można określić Magdalenę Jędrzejczyk, oglądając jej dzieła. Artystka przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże, ale interesuje ją także krajobraz wiejski, interpretowany w kontekście dziecięcych wspomnień. W swojej twórczości szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite, balansując pomiędzy figuracją a autorską abstrakcją.

Wernisaż prac Magdaleny Jędrzejczyk zainicjuje cykliczne wydarzenie „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Elektrownia Powiśle jest miejscem wielofunkcyjnym. Zrewitalizowane wnętrza dawnej stołecznej elektrowni tworzą industrialny klimat, a nasza przestrzeń pozostaje miejscem integracji społecznej lokalności. Wydarzenia kulturalne od początku są wpisane w działalność Elektrowni Powiśle, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to właśnie tu kultura i historia spotkają się ze sztuką podczas cyklu wydarzeń we współpracy z DESA Modern i uznanymi artystami – mówi Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Lumen Rooftop +2 w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.  

 

BIO

Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Nadesłał:

WSRE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl