Dlaczego Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki pozabankowe online?


Dlaczego Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki pozabankowe online?
2018-09-25
Polskie realia tworzą doskonałe warunki do prężnego rozwoju sektora pożyczek pozabankowych online. Wszystko oczywiście za sprawą charakteru oferowanych produktów oraz ograniczonego dostępu do kredytowych ofert bankowych.


Zdolność kredytowa nie blokuje dostępu do pożyczki pozabankowej

Zdolność do pozyskania bankowego kredytu przeważnie zostaje utracona przez wcześniejsze nadmierne i niespłacane zadłużenie lub z uwagi na niskie zarobki, bądź też nieodpowiedniego rodzaju źródło dochodu.

Tym samym łatwo wywnioskować, że zdolność kredytowa ma ogromne znaczenie w rozumieniu banków. Ale jak potwierdza portal E-Busines – ma znaczenie również w przypadku starania się o pożyczkę pozabankową online.

Według bankowych kryteriów, zdolności kredytowej nie posiada osoba, która ma niskie przychody, utrzymuje się z alimentów, zasiłków, 500 +, umowy o dzieło itd. Brak zdolności kredytowej wynika również ze zbyt dużej ilości kredytów lub z jednego dużego kredytu, np. inwestycyjnego czy kredytu hipotecznego.

Natomiast instytucje pożyczkowe zdolność kredytową definiują nieco inaczej i często wymagają od swoich klientów regularnych dochodów, z różnego źródła, oraz braku rażących zaległości w spłatach innych pożyczek pozabankowych w konkurencyjnych instytucjach.

Tutaj warto wspomnieć, że istnieje nawet branżowa wymiana danych dotycząca rzetelności klientów, toteż osoby mające na swoim koncie niezliczoną ilość niespłaconych pożyczek będą miały spory problem w uzyskaniu kolejnej.Zła historia kredytowa nie wyklucza każdego

Jest ściśle powiązana ze zdolnością, można nawet uznać, że jest składową zdolności kredytowej.

Jak pokazują dane Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, konsument w trudnej sytuacji finansowej rezygnuje w pierwszej kolejności z opłacania swoich zadłużeń względem znajomych czy banków. W Polsce jest sporo takich przypadków, w których osoby zadłużone w banku, po utracie pracy czy zdolności do pracy, przestają spłacać swoje długi, co ma bardzo negatywny wpływ na ich historię kredytową skrupulatnie notowaną w bazie BIK.

Należy zatem pamiętać, że kiepska historia kredytowa nawet przy rewelacyjnych zarobkach, będzie eliminować danego konsumenta z możliwości uzyskania kredytu w banku.

Bankierzy cenią sobie klientów niemających kłopotów ze spłatą przeszłych należności.

Instytucje pozabankowe mają więcej zrozumienia względem takich przypadków i nie wykluczają pożyczkobiorców aż tak definitywnie. Jest to głównym powodem, dla którego pożyczka pozabankowa bez sprawdzania baz dłużników staje się coraz częstszym wyborem Polaków. Oczywiście, muszą zostać zachowane jakieś normy w historii zadłużenia klienta, bowiem długoterminowe zaleganie ze spłatami kredytów, pożyczek, rachunków, czynszu, alimentów itd. będzie bardzo źle odbierane przez potencjalnego pożyczkodawcę.Źródło dochodu i zaświadczenie o zarobkach są mniej istotne

Oczywiście idealnie byłoby, gdyby dochód był w miarę przyzwoity, a źródło pochodziło z umowy o pracę na czas nieokreślony, lub nie krótszy niż okres kredytowania.

Sektor pozabankowy zadowoli się, jeśli konsument będzie posiadał regularny i stały dochód, przeważnie nie mniejszy niż 500 zł netto na osobę. W zależności od instytucji pożyczkowej, akceptowany jest cały przekrój różnych źródeł dochodu.

Czasem wymagania się zbliżone do bankowych, czasem same instytucje pożyczkowe jasno informują, że pożyczki udzielane są na sam dowód, bez zbędnych formalności i bez zaświadczeń o dochodach.

Ciekawe jest również to, że istnieje szansa na otrzymanie pieniędzy bez pracy i bez żadnych udokumentowanych źródeł dochodu. Jeżeli konsument pracuje bez umowy, może dołączyć do wniosku wyciąg ze swojego konta bankowego. Oczywiście ma to sens, jeżeli z tego konta dokonuje regularnych opłat za rachunki czy raty kredytów. Instytucja pożyczkowa posiada wówczas dowód na to, że wnioskodawca posiada środki na swoje zobowiązania.Czas to pieniądz

Klienci lubią szybkie rozwiązania, nawet jeśli mają przepłacić. Gwarancja uzyskania pieniędzy jeszcze tego samego dnia jest niezwykle atrakcyjna.

Formalności ograniczone do minimum, pożyczki pozabankowe online tylko na dowód to nie jest żaden chwyt marketingowy tylko fakt, którego świadomi są wszyscy konsumenci tego sektora.Jaki jest potencjał instytucji pożyczkowych?

Wszyscy ci konsumenci, którzy nie radzą sobie ze spłatą bieżących zobowiązań, często uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest kolejny kredyt czy pożyczka. Tak niestety działa pętla finansowa, która prowadzi to bankructwa.

Przeważnie dłużnik orientuje się, że ma kiepską sytuację kiedy jest już zdecydowanie za późno. Sektor pozabankowych pożyczek online nie trudni się w szczegółowej analizie swoich klientów. Nierzadko pożyczki trafiają do konsumentów, których nie stać na kolejne zobowiązanie.

Ale kredyty bankowe też często trafiają do osób lekkomyślnych i nadto odważnych. Pożyczka pożyczką pogania i kredyt kredytem. Statystyki banków i instytucji pożyczkowych stale rosną, zyski również. Sukces branży pożyczkowej jest niebywały. W samym 2017 roku jedna z wiodących instytucji pożyczkowych Vivus, zarobiła na czysto około 100 mln złotych. Oczywiście sukces ten nie wynika z większego zadłużania własnych klientów. Pożyczki zwracane są przeważnie na czas.

Warto dodać, że około 2/3 wszystkich wniosków jakie trafiają do instytucji pożyczkowych zostaje odrzucona. Powodem jest niezwykle kiepska zdolność kredytowa wnioskodawców. Skoro w pierwszym kwartale 2017 roku udzielono pożyczek ponad 1,5 mln klientom, można szybko obliczyć jak wielu Polaków ma tak trudną sytuację finansową, że nie kwalifikują się nawet na uzyskanie niewielkiej chwilówki!

Powszechnie uważa się, że sektor pozabankowy jest skupiskiem skrajnie przekredytowanych konsumentów. Nie jest to prawdą, ponieważ instytucje pożyczkowe już dawno zrozumiały, że zyski liczą się kiedy pożyczki udzielane są odpowiednim klientom.

Choć trudno w to uwierzyć, wielu konsumentów sektora pozabankowego ma stuprocentową szansę na uzyskanie kredytu w banku, jednak do wolą zaciągnąć pożyczkę pozabankową z uwagi na łatwe i szybkie wnioskowanie.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (3):

 • avatar
  ~oewonga, 2019-08-29 17:42:17

  Witam! Gronek, jednorazowo możesz wziąć w wonga.com tylko jedną pożyczkę. O kolejną możesz wnioskować od razu po spłacie pierwszej.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią:
  - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub
  - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 • avatar
  ~gronek, 2019-08-19 20:36:12

  Czy mogę mieć w wonga więcej niż jedną pożyczkę w tym samym czasie?

 • avatar
  ~oewonga, 2019-05-29 21:33:40

  Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady:
  - przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  - elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  - komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią:
  - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub
  - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl