Dlaczego warto kupić klocki drewniane swojemu dziecku?


Dlaczego warto kupić klocki drewniane swojemu dziecku?
2020-08-02
Klocki drewniane niegdyś były jedynymi zabawkami, jakie miały do dyspozycji dzieci. Te czasy pamiętają głównie rodzice swoich maluchów. Z biegiem czasu były one coraz bardziej wypierane ze sklepowych półek przez nowoczesną technologię opakowaną w plastik.

Na szczęście trend ten się zmienił i zarówno klocki, jak i zabawki drewniane wracają do łask. Za ich wyborem przemawia wiele czynników i zalet, których brakuje nowoczesnym gadżetom. Wydawać by się mogło, że te proste i nieskomplikowane klocki nie są w stanie nic wartościowego zaoferować dzieciom, jednak są to tylko i wyłącznie pozory.

 

  1. Klocki drewniane dla dzieci - dobry wybór?
  2. Klocki drewniane znacznie lepsze niż plastikowe
  3. Na co zwrócić uwagę kupując klocki drewniane?

 

Klocki drewniane dla dzieci - dobry wybór?

Zakup klocków drewnianych dla dziecka, jest bardzo dobrą decyzją, gdyż te małe i niepozorne elementy wpływają korzystnie na rozwój ich pociechy. Proste i zwyczajne fragmenty z zestawu w trakcie zabaw mogą przeobrażać się w różnego rodzaju zamki, domu, a nawet samochodziki. Dzięki temu dzieci mogą kształtować swoją wyobraźnie i dbać o rozwój kreatywnego myślenia. Klocki drewniane dla dzieci rozwijają ich sprawność manualną i uczą cierpliwości oraz koncentracji. Wysokiej jakości klocki można kupić na stronie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Drewniane-9223.html.

 

Klocki drewniane znacznie lepsze niż plastikowe?

Czy klocki drewniane są lepsze niż plastikowe? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najłatwiejszych. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników. Mimo to można zauważyć rosnące zainteresowanie klockami stworzonymi z naturalnego tworzywa. Przede wszystkim dlatego, że są one wykonane z bezpieczniejszego materiału. Dodatkowo poddane obróbce nie mają żadnych ostrych krawędzi, a samo drewno jest znacznie bardziej wytrzymałe niż plastik. 

 

Na co zwrócić uwagę kupując klocki drewniane?

Decydując się na zakup klocków drewnianych należy przede wszystkim wybierać te modele, które są najprostsze. Nie mają one malowanych wzorów, czy innych oznaczeń, dzięki czemu maluchu mają większe pole do popisu. Ponadto ważne, aby na opakowaniu znalazł się certyfikat CE, który gwarantuje bezpieczeństwo zabawki. 

Jeśli decydujemy się na zakup klocków drewnianych, powinniśmy wybierać także te, które pochodzą od renomowanych producentów, najlepiej polskich. Wtedy mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt pozbawionych jakichkolwiek szkodliwych substancji naniesionych na zabawkę. Kolejnym atutem klocków drewnianych jest to, że są w pełni biodegradowalne, co oznacza, że nawet jeśli się zgubią, to nie szkodzą środowisku.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl