Działania Lena Lighting wyróżnione w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce


Działania Lena Lighting wyróżnione w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce
2024-04-16
Aż cztery działania Lena Lighting wyróżnione w Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023”

Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżnia wzorcowe działania firm, opierających swoje strategie na ideach zrównoważonego rozwoju. W tegorocznym dokumencie wyróżniono aż cztery praktyki marki Lena Lighting, które wpisują się szeroko pojętą sferę ESG, zarówno w kwestii dobrego samopoczucia i komfortu pracowników, zrównoważonej produkcji, jak i troski o środowisko naturalne.

Obecność marki w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 to znaczące wyróżnienie dla rodzimych przedsiębiorstw. Wymienione działania udowadniają, że marka dokonuje pozytywnych zmian w zakresie zarządzania i produkcji, z korzyścią dla pracowników oraz środowiska naturalnego. Dla Lena Lighting, którą doceniono za aż cztery działania, rok 2023 był niezwykle intensywny w kontekście podejmowanych aktywności na rzecz zwiększenia komfortu pracy oraz zielonej transformacji. 

Wyróżnienie w Raporcie postrzegamy jako uznanie dla całej naszej strategii ESG. Za dobrą praktykę uznano aż cztery zrealizowane przez nas projekty, w dodatku w różnych obszarach. W 2023 intensywnie pracowaliśmy zarówno nad wdrażaniem działań wewnętrznych oraz rozwojem produktów, jak i wspieraniem lokalnej społeczności. Zapewniliśmy pracownikom komfortowe warunki w nowoczesnym biurowcu, w którym oświetlenie jest przyjazne dla oczu i sprzyja dobremu samopoczuciu. Istotnie zwiększyliśmy powierzchnie stref relaksu, które projektujemy spójnie z ideą well-beingu. Wyposażyliśmy także zaprzyjaźnione Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie, zapewniające bezpieczeństwo i komfort, które jednocześnie ogranicza zużycie energii. Rozwinęliśmy również nasz system sterowania oświetleniem Clue, by dawał użytkownikom jeszcze więcej możliwości i wspomagał oszczędzanie zużycia energii. Doskonałym podsumowaniem tych działań, które zresztą również zostało wyróżnione, jest certyfikacja CTF dla Centrum Badawczego Lena Lighting. Dzięki niemu możemy samodzielnie testować produkty, bez transportowania ich do jednostek zewnętrznych, co eliminuje potencjalny ślad węglowy. Jesteśmy bardzo dumni, że działania te zostały docenione i mamy nadzieje, że staną się one inspiracją dla innych”.– mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu.

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 znalazła się modyfikacja w zakresie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue. Oprócz możliwości regulacji natężenia światła, jego programowania oraz kontroli zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym, od 2023 roku technologia Lena Lighting zapewnia również możliwość sprawdzania częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pełny raport na temat działania wszystkich lamp. Wreszcie do aplikacji Clue wprowadzono bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania - ładowane są poprzez wbudowane ogniwo słoneczne.

W 2023 roku wielkopolska marka postawiła na modernizację również w obszarze ergonomii miejsca pracy. Nowoczesne przestrzenie biurowe, z odpowiednio dobranym wyposażeniem oraz lampami marki o niskim stopniu UGR, a więc eliminującymi efekt olśnienia, znacząco podniosły komfort pracowników. Zaprojektowane

 

 

w myśl idei well-beingu, wspierają dobre samopoczucie i komfort użytkowników, zapewniając zdrowy balans pomiędzy wykonywanymi obowiązkami a odpoczynkiem.

Kolejnym wyróżnionym działaniem Lena Lighting jest przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Firma aktywnie włączyła się w zrównoważoną rozbudowę ośrodka medycznego dla osób w stanie paliatywnym. Działanie to wpisuje się w przyjęty przez firmę model wspierania środowisk lokalnych, w szczególności instytucji pełniących role pomocowe i charytatywne, w poprawie jakości użytkowej budynków oraz tworzenia miejsc przyjaznych ludziom i naturze.

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wymieniono też certyfikację CTF Stage 1, którą uzyskało Centrum Badawcze Lena Lighting. Wraz z początkiem roku 2024 przyznano firmie także certyfikat CTF Stage 2, uprawniający do prowadzenia samodzielnych badań nad produktami własnymi.

Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki to jedna z najważniejszych publikacji z zakresu ESG, wydawana od 2002 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest przeglądem działań firm w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz podsumowaniem najważniejszych kwestii związanych z tym obszarem w danym roku w Polsce.  Najnowszy Raport jest już dostępny na stronie www Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl