Ekologiczny budynek Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnego w Tłuszczu oddany do użytku


Ekologiczny budynek Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnego w Tłuszczu oddany do użytku
2024-03-21
Na początku marca br. nowoczesne Centrum Opiekuńczo- Mieszkalne w Tłuszczu (woj. mazowieckie) zostało oficjalnie oddane do użytku. Dzięki zastosowaniu drewnianej konstrukcji szkieletowej obiekt powstał w zaledwie 6 miesięcy

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/49b6d993b250d7dd51d0d7d84f8e8ac120240321102504/616507f454653822feba84e1beda0a3e20240321102638/b10137

 

Na początku marca br. nowoczesne Centrum Opiekuńczo- Mieszkalne w Tłuszczu (woj. mazowieckie) zostało oficjalnie oddane do użytku. Dzięki zastosowaniu drewnianej konstrukcji szkieletowej obiekt powstał w zaledwie 6 miesięcy. Autorem projektu i głównym wykonawcą inwestycji była spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.

 

W parterowym budynku o powierzchni niemal 500 mkw. łącznie wygospodarowano 36 pomieszczeń o zróżnicowanym przeznaczeniu. Znajdują się tu m.in. sale zabiegowe i rehabilitacyjne, pokoje mieszkalne, sale do wypoczynku, salon z aneksem kuchennym, kuchnia cateringowa z częścią jadalnianą, pomieszczenia dla pielęgniarek oraz liczne pomieszczenia pomocnicze.

 

Realizacja Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Tłuszczu obejmowała przygotowanie projektu, budowę oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, a przez to, że obiekt powstał na bazie prefabrykowanej konstrukcji drewnianej, mógł powstać w tak krótkim czasie – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Przygotowany przez nas budynek został w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnością. Wykorzystaliśmy otwarte, dyfuzyjne ściany o wysokiej izolacyjności, które dużo skuteczniej utrzymują temperaturę pomieszczeń oraz pozwalają na wytworzenie sprzyjającego i bardziej przyjaznego użytkownikom mikroklimatu, co ma duże znaczenie w przypadku centrum opiekuńczo-wychowawczego. Dopełnieniem inwestycji było wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.

 

Według założeń obiekt ma zapewnić opiekę dzienną dla 14 osób oraz opiekę całodobową dla kolejnych 6 osób. W centrum zapewnione będą specjalistyczne usługi medyczne m.in. opiekuńcze, asystenckie, rehabilitacyjne, terapeutyczne logopedyczne czy psychologiczne. Ponadto, prowadzone będą dodatkowe zajęcia z arteterapii, muzykoterapii oraz zajęcia kulinarne.

 

W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych na terenie placówki przygotowano taras wypoczynkowy, ciągi piesze, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury. Dodatkowo dokonano licznych nasadzeń różnych gatunków zieleni.

 

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl