Ericsson wdraża w Indiach pierwszą szybką sieć światłowodową dla użytkowników indywidualnych


Ericsson wdraża w Indiach pierwszą szybką sieć światłowodową dla użytkowników indywidualnych
2009-05-26
Dzięki technologii światłowodowej firmy Ericsson mieszkańcy Indii będą mogli korzystać z wielu nowoczesnych usług telewizyjnych, komunikacyjnych i przesyłania danych. Ericsson zawarł przełomową umowę z jednym z największych indyjskich dostawców rozwiązań do zarządzania budynkami.

Umowa ta jest pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia szybkich łączy milionom gospodarstw domowych w tym dynamicznie rozwijającym się kraju.

Mieszkańcy kompleksu mieszkaniowego niedaleko New Delhi, obejmującego 3000 gospodarstw domowych, mają już dostęp do spersonalizowanej telewizji IPTV w standardzie high-definition, wideo na żądanie i innych zaawansowanych usług multimedialnych. Mogą też pobierać dane z szybkością 100 Mb/s oraz korzystać z łączności bezprzewodowej Wi-Fi na terenach wspólnych i w ogrodach. Szybkie światłowodowe rozwiązanie dostępowe firmy Ericsson, obejmujące sieć GPON (Gigabit Passive Optical Network),  pozwala ponadto na automatyczne sterowanie oświetleniem i systemami alarmowymi oraz regulowanie rachunków za energię.  Użytkownicy tego otwartego rozwiązania sieciowego mają również do dyspozycji usługi wybranych przez siebie operatorów Internetu.

Zapotrzebowanie na usługi szerokopasmowe na dynamicznym rynku indyjskim szybko rośnie. Gowton Achairbar, prezes firmy Ericsson na Indie i Sri Lankę, przewiduje, że popularność technologii FTTH (Fiber-to-the-Home) będzie coraz większa.

„Deweloperzy i firmy zarządzające nieruchomościami wiedzą, że dostęp do komunikacji szerokopasmowej zwiększa atrakcyjność domów i mieszkań" - mówi Achaibar. „Wysoka jakość i dogodność usług, a z drugiej strony duży i szybko rozwijający się rynek telekomunikacyjny wskazują, że sieć GPON ma w Indiach ogromne możliwości".

Kontrakt z firmą Radius Synergies, oferującą usługi zarządzania budynkami, jest pierwszą umową firmy Ericsson z przedstawicielem indyjskiego sektora nieruchomości. AK Singh, prezes rady nadzorczej i dyrektor zarządzający Radius Synergies, powiedział: „Ten wielki sukces i duży krok naprzód dla indyjskiej gospodarki nie byłby możliwy bez doświadczenia firmy Ericsson w zakresie budowania platform i tworzenia rozwiązań. Dzięki sieci firmy Ericsson możemy zaoferować mieszkańcom usługi komunikacyjne najwyższej jakości po atrakcyjnej cenie".

Kompleksowe rozwiązanie światłowodowe firmy Ericsson obejmuje system 1500 GPON, zapewniający największą przepustowość na rynku, oraz rozwiązania Micronet i Ribbonet oparte światłowodach typu air-blown i mikrokablach. Kontrakt zapewnia też firmie Radius Synergies wdrożenie, integrację systemu, doradztwo, szkolenie i wsparcie techniczne.

Technologia GPON umożliwia świadczenie konwergentnych usług obejmujących różne elementy oferty operatorów, takie jak przesyłanie głosu, danych i materiałów wideo czy sterowanie urządzeniami domowymi, oświetleniem i systemami bezpieczeństwa, za pośrednictwem światłowodowej sieci dostępowej firmy Ericsson.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

Informacje o firmie Radius Synergies Group

Firma Radius Synergies Private Limited powstała w 1999 r., aby dostarczać produkty i usługi z zakresu zaawansowanych technologii klientom głównie z sektora nieruchomości. Radius zaczynał skromnie, od systemów domofonowych, aby następnie rozszerzyć swoją ofertę o projektowanie, instalację i obsługę podstacji energetycznych (ESS), liczników zużycia energii z przedpłatą oraz systemów zarządzania budynkami, w tym - systemów bezpieczeństwa i nadzoru, kontroli dostępu i zarządzania parkingami, urządzeń biometrycznych, rozwiązań do automatycznego zarządzania domem, systemów identyfikacji radiowej RFID i alarmów przeciwpożarowych.

Radius zawsze był zorientowany na innowacje i kreatywność. Radius Infratel Private Limited, firma z grupy Radius, opracowała jeszcze jedną nowatorską koncepcję - pierwszą współużytkowaną neutralną platformę komunikacyjną wdrożoną w kompleksie ATS Paradiso w Greater Noida. Platforma ta, o nazwie NANO (Neutral Access Network Operations and Technology), oparta na technologii FTTH, zapewnia klientom pełny zakres usług telekomunikacyjnych, informatycznych i rozrywkowych, a także usługi z zakresu ochrony i zarządzania budynkiem na tzw. ostatnim kilometrze sieci.

Firma Radius Synergies prowadzi działalność na terenie całych Indii i spodziewa się, że dzięki architekturze FTTH będzie podłączać do sieci blisko 20 000 gospodarstw domowych rocznie.

Informacje o sieci GPON firmy Ericsson

Sieć GPON (Gigabit-capable Passive Optical Network) jest obecnie najszybszą technologią dostępową dostępną na rynku. Odgrywa ważną rolę w dostarczaniu połączeń szerokopasmowych indywidualnym użytkownikom końcowym i węzłom sieci, które wymagają dużej przepustowości. Jest to technologia typu punkt-wiele punktów, która umożliwia świadczenie tradycyjnych i zaawansowanych usług multimedialnych. Platforma GPON firmy Ericsson została zaprojektowana jako integralna część architektury Full Service Broadband pod kątem usług konwergentnych łączących technologie stacjonarne i mobilne, a także z myślą o sieciach nowej generacji, które dostarczają usługi przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać w artykule przeglądowym firmy Ericsson o dostępie do usług szerokopasmowych („Full Service Broadband Access").

www.ericsson.com/technology/whitepapers/pdf/fsb-access-final.pdf

Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl