Filmowe wendety i słynne gry – „Sztuka zemsty” i „Gramy w film” na kanale TNT


Filmowe wendety i słynne gry – „Sztuka zemsty” i „Gramy w film” na kanale TNT
2021-06-30
W wakacje TNT zaprasza na seans filmów inspirowanych grami i produkcje z motywem zemsty w roli głównej. Wśród reżyserów emitowanych hitów znajdują się zdobywcy Oscarów, w tym: Quentin Tarantino i Alejandro Iñárritu. W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, czy Emily Blunt.

Ekstremalne warunki na planach filmowych

W lipcu TNT proponuje wybór produkcji, w których wendeta gra pierwsze skrzypce. Stworzenie każdej z nich wymagało wielu starań, a filmowcy niejednokrotnie napotykali liczne przeszkody. Ekipa „Człowieka w ogniu” traktująca o ochroniarzu broniącym córki bogacza, musiała zatrudnić… własnych ochroniarzy, ponieważ filmowcy wielokrotnie zostali ofiarami kradzieży.

Leonardo DiCaprio słynie ze swojego poświęcenia. Na planie „Zjawy” chorował na grypę z powodu scen na siarczystym mrozie. Wielu członków ekipy filmowej zrezygnowało z udziału w zdjęciach z uwagi na ekstremalnie trudne warunki kręcenia.

„Czas zabijania” również wymagał od twórców specjalnych umiejętności – posiadał je John Grisham, scenarzysta i reżyser. Wcześniej pracował jako prokurator i brał udział w sprawie, którą inspirował się pisząc scenariusz. Napaść na nastolatkę poruszyła go na tyle, że stworzył historię z bardziej dramatycznym zakończeniem. Zgłębia motyw zemsty, zastanawiając się, jak potoczyłyby się losy ojca dziewczynki, gdyby pomścił swoją córkę.

Świat po apokalipsie i historyczni wojownicy w filmach inspirowanych grami

Cykl „Gramy w film” to propozycja nie tylko dla wielbicieli gier komputerowych. Twórcy tak przetworzyli oryginalne motywy gier, aby filmy stały się pełnoprawnymi produkcjami o niezależnej fabule.

„Assassin’s Creed” był jedną z najdroższych realizacji w historii Hollywood: budżet wyniósł aż 125 milionów dolarów. Sfinansowano z niego m.in. najwyższy w historii kina skok kaskaderski. Aktorzy wykonali samodzielnie 95% kaskaderskich popisów, a zadbał o to producent Michael Fassbender, który zagrał głównego bohatera.

Emily Blunt również wykazała się niezwykłą wytrzymałością w trakcie zdjęć do „Na skraju jutra”. Wciela się w dowódczynię oddziału wojska, która wraz z bohaterem odgrywanym przez Toma Cruise’a musi ocalić świat przed kosmitami. Każdego dnia na planie nosiła ciężki kostium – ważył aż 40 kg. Aktorka wykonała w nim wszystkie walki.

W „Mad Max: Na drodze gniewu” Tom Hardy i Charlize Theron wcielają się w uciekinierów od totalitarnej władzy. Ich relacja z reżyserem była konfliktowa. Wymagał od nich akceptacji trudnych warunków na planie, a sceny kręcone na pustyni sprawiały wrażenie chaotycznych. Jednak po pierwszym seansie zgodnie przyznali, że wizja Millera ziściła się na ekranie i specyficzny sposób pracy pozwolił wszystkim zrealizować artystyczny plan.

Plan emisji:

„Sztuka zemsty”

04.07, godz. 21:00 – „Zjawa”

11.07, godz. 21:00 – „Człowiek w ogniu”

18.07, godz. 20:00 – „Czas zabijania”

25.07, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

 

„Gramy w film”

05.07, godz. 21:00 – „Assasin’s Creed”

12.07, godz. 20:25 – „Na skraju jutra”

19.07, godz. 21:00 – „Mad Max: Na drodze gniewu”

26.07, godz. 21:05 – „Resident Evil”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie
tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl  

+48 690 995 770

 

Nadesłał:

dotPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl