Flashscore, używany przez 3 miliony polskich kibiców każdego miesiąca.


2023-03-30
Z najnowszego raportu State of Mobile 2023 opublikowanego przez Data.ai wynika, że wśród najczęściej pobieranych aplikacji sportowych (według rocznych pobrań w 2022 roku) Flashscore stoi na czele innych dostawców wyników sportowych i jest najczęściej pobieraną aplikacją z wynikami sportowymi.

Kategoria sportowa pojawiła się w raporcie Data.ai po raz pierwszy w tym roku, a Flashscore od razu znalazł się na globalnym szczycie, ale także zapunktował w Polsce. W tej dosłownie napakowanej kategorii znajdują się także aplikacje do telewizji sportowych, wiadomości sportowych, wyników sportowych, zakładów sportowych i innych. Według State of Mobile 2023, Flashscore jest drugą najczęściej pobieraną aplikacją sportową 2022 roku pod względem rocznych pobrań zarówno na iOS, jak i Google Play w Polsce. (Źródło: data.ai Intelligence (https://www.data.ai).

- Z Flashscore korzysta miesięcznie około 3 mln polskich fanów sportu, a liczba pobrań aplikacji w 2022 roku wzrosła o 133 % w Polsce i 44 % globalnie w porównaniu z rokiem poprzednim - mówi Krzysztof Mączka, country manager Flashscore w Polsce.

- Flashscore w ubiegłym roku zbudował w Polsce własne newsroomy i uruchomił własny sportowy serwis informacyjny Flashscore Wiadomości. Zaczynamy docierać do nowych grup fanów, dla których chcemy uzupełniać nasze wyniki sportowe o kontekstowe relacje - wyjaśnia Krzysztof Mączka

- Wyniki w raporcie State of Mobile 2023 dowodzą, że nasz kierunek jest właściwy. Liczba pobrań na całym świecie przekroczyła w ubiegłym roku 21 milionów, przy wzroście ruchu o 22% w stosunku do roku poprzedniego. W listopadzie 2022 roku Flashscore pobił rekord 116 milionów użytkowników miesięcznie i przeszedł do historii jako najlepszy miesięczny wynik w swojej ponad 15-letniej historii – dodaje.

 

O State of Mobile
Co roku firma badawcza Data.ai wydaje kompleksowy raport na temat wykorzystania aplikacji mobilnych na całym świecie o nazwie State of Mobile. Aplikacje są podzielone na kategorie, a wyniki są prezentowane według krajów i globalnie. Raport analizuje pobrania, nawyki konsumpcyjne (takie jak średni czas użytkowania) i kilka innych parametrów, które kierują firmami w ich rocznym planowaniu.

W najnowszej edycji State of Mobile 2023 wprowadzono nową sekcję SPORT. Obejmuje ona kanały telewizyjne, sportowe platformy streamingowe, serwisy z wynikami, promotorów i inne. W globalnym zestawieniu, które obejmuje wszystkie kraje świata, Flashscore zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej pobieranych aplikacji (pierwsze miejsce zajmuje indyjska aplikacja Fantasy Cricket, Dream 11) i pierwsze wśród aplikacji do punktacji sportowej.

Źródło rankingu aplikacji do punktacji sportowej: Ranking stworzony przez Flashscore na podstawie danych data.ai Intelligence z wykorzystaniem listy 2022 Rankings by Market | Sports | EMEA.

Kontakt:

Krzysztof Mączka

Andrzej Starosta

krzysztof.maczka@flashscore.pl

andrzej.starosta@ogilvy.com

+48691771844

+48606876038

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl