Fotelik Avionaut COSMO z 5. gwiazdkami za bezpieczeństwo od ADAC


Fotelik Avionaut COSMO z 5. gwiazdkami za bezpieczeństwo od ADAC
2024-05-24
W najnowszym raporcie ADAC z maja, fotelik Avionaut COSMO uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w każdej kategorii wzrostowej. To kolejny produkt polskiej marki z rekomendacją ADAC.

Warszawa, 24 maja 2024 r. – W świecie motoryzacji, niemiecka organizacja ADAC od lat stanowi podstawowe źródło informacji na temat standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci. Wyniki tych testów są jednym z najważniejszych wyznaczników dla rodziców szukających odpowiednich fotelików samochodowych dla swoich dzieci. W opublikowanym w maju, najnowszym raporcie ADAC, pozytywnie oceniony został również fotelik Avionaut COSMO. Uzyskał najwyższą w całym teście notę pięciu gwiazdek w kategorii bezpieczeństwo w każdej kategorii wzrostowej. To kolejny produkt polskiej marki z rekomendacją prestiżowej niemieckiej organizacji.

 

ADAC to najbardziej rozpoznawalny przez konsumentów test oceniający bezpieczeństwo fotelików dziecięcych w Europie. Niemiecka organizacja, poza ogólnym bezpieczeństwem, uwzględnia w procesie testowym fotelików również takie aspekty jak intuicyjność obsługi, ergonomia użytkowania, obecność szkodliwych substancji oraz łatwość czyszczenia. Najwyższa ocena w teście ADAC to 5 gwiazdek, a najniższa to 1 gwiazdka. Testy są uznawane za wiarygodne źródło informacji o bezpieczeństwie produktów, co zwiększa ich znaczenie w oczach rodziców poszukujących fotelików dla swoich dzieci.

 

ADAC kluczowy dla konsumenta

 

Z ankiety przeprowadzonej przez NEST Bank w 2017 roku wynika, spośród 900 ankietowanych rodziców, 82,8% zwraca uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa przy zakupie fotelika samochodowego. Testy zderzeniowe (crash tests) są istotne dla 38,8% respondentów. Wynika z tego jednoznacznie, że wyniki niezależnych testów bezpieczeństwa, w tym ADAC, mają duży wpływ na decyzje zakupowe rodziców.

 

Producenci fotelików samochodowych coraz częściej dbają o to, aby ich produkty spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa sygnowane certyfikatami niezależnych organizacji. Wysokie oceny w testach uwiarygadniają w oczach rodziców jakość produktów. Polski producent Avionaut również stawia na renomę międzynarodowych testów bezpieczeństwa. COSMO, jako kolejny już model marki został pozytywnie zaopiniowany w tegorocznym raporcie ADAC, opublikowanym w maju.

Avionaut COSMO w ocenie ADAC

 

Fotelik Avionaut COSMO uzyskał wysokie noty za ochronę przy zderzeniach czołowych i bocznych. Jest także najbezpieczniejszym fotelikiem, ze wszystkich testowanych w teście ADAC. Konstrukcja fotelika efektywnie rozprasza siły działające na dziecko podczas kolizji, co minimalizuje ryzyko obrażeń.

System montażu z bazą IQ 2.0 zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, co jest kluczowe w razie wypadku. Prosta i intuicyjna w użyciu baza ISOFIX zwiększa pewność prawidłowego montażu i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy instalacji. Ergonomia fotelika również została dobrze oceniona. Avionaut COSMO zapewnia wygodę zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży, dzięki czemu dziecko siedzi w komfortowej i bezpiecznej pozycji.

Testy wykazały również, że materiały użyte do produkcji fotelika są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, a tapicerka jest łatwa do zdjęcia i wyprania.

 

Testy ADAC drogowskazem dla rodzica

 

Testy ADAC, wraz ze szwedzkim Test Plus, są uznawane za jedne z najbardziej rygorystycznych i kompleksowych na świecie. Organizacja ADAC testuje foteliki pod kątem różnych kryteriów, takich jak bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych i bocznych, łatwość montażu, ergonomia oraz zawartość substancji szkodliwych. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Wyniki testów ADAC dostarczają niezbędnych informacji, które pomagają rodzicom podjąć świadomą decyzję. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Pozytywna ocena fotelika Avionaut COSMO przez ADAC to nie tylko wyróżnienie dla producenta, ale też sygnał dla konsumenta, że Avionaut jest doskonałym wyborem dla rodziców poszukujących niezawodnego i bezpiecznego fotelika samochodowego dla swoich dzieci. Producent sukcesywnie rozszerza gamę fotelików z pozytywną rekomendacją ADAC, dzięki czemu dzieci, wraz z biegiem lat, mogą korzystać z kolejnych, równie bezpiecznych modeli marki.

 

 

O Avionaut

Avionaut to innowacyjna polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości fotelików samochodowych dla dzieci. Założona z pasji do bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych, w ciągu 13 lat obecności na rynku, uznanie oraz oficjalną certyfikację AGR zyskała dzięki zachowaniu najwyższych standardów w ochronie zdrowego kręgosłupa. Pozytywnie oceniany zarówno w niemieckich testach ADAC oraz rygorystycznym szwedzkim Plus Test, Avionaut łączy nowoczesne rozwiązania inżynieryjne z estetycznym designem, dbając o to, aby każdy fotelik był nie tylko bezpieczny, ale również wygodny i łatwy w użytkowaniu. Avionaut wyróżnia się na rynku jako jedyna firma w Europie, która realizuje cały proces produkcji w jednej, polskiej fabryce, korzystając wyłącznie z własnych, lokalnie wyprodukowanych i opatentowanych komponentów. Więcej na temat marki Avionaut znajdziesz na stronie https://avionaut.com/pl/.

Nadesłał:

Katarzyna Rossa

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl