Fototapeta do kuchni – dlaczego nie?


Fototapeta do kuchni – dlaczego nie?
2013-02-23
Przyzwyczailiśmy się do tego, że naturalnym wykończeniem ścian w kuchni są płytki ceramiczne. Tymczasem jest wiele innych, ciekawych materiałów, między innymi fototapety.
W ostatnich latach płytki ceramiczne w kuchni zastępowane są przez inne materiały, takie jak szkło, panele lub fototapety. To właśnie fototapety wprowadzają do kuchni kolorowe akcenty, ożywiają pomieszczenie. Jakie warunki powinna spełniać fototapeta do kuchni (mural24.pl/fototapety-do-kuchni)?

Zagadnienie doboru fototapety do kuchni trzeba rozpatrywać z kilku punktów widzenia. Przede wszystkim materiał musi być odporny na pochlapanie wodą. Zwykle fototapety, również te nowoczesne takiej odporności nie mają, ale mogą być laminowane. Proces laminowania czyni fototapety odpornymi na wilgoć oraz urazy mechaniczne. Możemy również zastosować fototapety samoprzylepne, zwane czasami naklejkami. 

Motyw przeznaczony na fototapety do kuchni jest ściśle powiązany z miejscem, w którym ją przykleimy. Jeśli planujemy przyklejenie fototapety między szafkami wiszącymi i blatem, to szukajmy motywów szerokich i niskich, w formie panoramy. Takich zdjęć na portalu Mural24.pl jest bardzo dużo. Na ścianę bez szafek możemy wybrać fototapetę o dowolnym kształcie, nie musimy jej laminować bo nie będzie narażona na wodę.

Co powinno znaleźć się na zdjęciu wybranym przez nas na fototapetę do kuchni? Wybór jest duży: kwiaty, owoce, warzywa, przyprawy, abstrakcyjne grafiki, a nawet krople wody na błękitnym tle. Nie musimy się jednak ograniczać do tematyki związanej z produktami spożywczymi, zwłaszcza na większą ścianę. W małej kuchni doskonale sprawdzi się fototapeta ze zdjęciem starej uliczki we włoskim miasteczku. Będzie swego rodzaju oknem na świat, jednocześnie optycznie powiększy pomieszczenie. Nie bójmy się eksperymentować z motywami na fototapety. Zawsze możemy ja zmienić na inną.

Nadesłał:

Mural24.pl
http://mural24.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl