Fundacja pomocy dzieciom - jak pomóc dzieciom w potrzebie?


Fundacja pomocy dzieciom - jak pomóc dzieciom w potrzebie?
2022-06-29
Choroba dziecka to najgorsze co może spotkać nie tylko rodziców, ale i samego malucha i całą rodzinę.

Wiele rodzin zmaga się z naprawdę poważnymi kłopotami zdrowotnymi, niejednokrotnie bezpośrednio zagrażającymi życiu, których leczenie wymaga ogromnych środków finansowych, pozostając daleko poza zasięgiem domowego budżetu. Brak pieniędzy nie musi oznaczać braku możliwości powrotu do zdrowia czy ułatwienia codziennego funkcjonowania. Fundacja Rycerze i Księżniczki do jedna z wielu instytucji zajmujących się pomocą potrzebującym. Tak naprawdę pomagać może każdy, niezależnie od przekonań i statusu społecznego. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by móc odmienić czyjeś życie na lepsze i łatwiejsze.Rycerze i Księżniczki - fundacja wspierająca leczenie i rehabilitację dzieci i dorosłych

Fundacja Rycerze i Księżniczki aktywnie zajmuje się od 2015 roku pomocą nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Potrzebujący otrzymują potrzebne wsparcie zarówno w zakresie leczenia jak i rehabilitacji, często odpowiednią pomocą są objęci również najbliżsi chorego.

RiK to fundacja pomocy dzieciom i dorosłym, która do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, co jest bardzo ważne dla zapewnienia odpowiedniej pomocy. Do tej pory udało się już pomóc wielu osobom, jednak jeszcze więcej czeka na wsparcie i pomoc w dążeniu do zdrowia i lepszego życia.Jak można pomóc dzieciom w potrzebie?

Pomaganie jest naprawdę bardzo proste i zaangażować się w to może naprawdę każdy, niezależnie od tego czy jest przedsiębiorcą, czy osobą fizyczną. Istnieje wiele sposobów na przekazanie pieniędzy na konto fundacji, dzięki czemu każdy znajdzie ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Każdy powinien dawać tyle, na ile może sobie pozwolić. Nawet z pozoru niewielka cegiełka może być niezwykle pomocna w odmianie czyjegoś życia.

W jaki sposób można pomóc fundacji działać i wspierać w powrocie do zdrowia dzieci i dorosłych? Każdy pracujący obywatel może przekazać na rzecz fundacji lub wybranego podopiecznego, swój 1% podatku. To nic nie kosztuje, nie wymaga również poświęcenia wiele czasu. Wystarczy jedynie w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać właściwy numer KRS.

Wpłat można dokonywać również poza podatkowym rozliczeniem rocznym. Kwota wpłaty nie ma większego znaczenia, można ją kierować na konto fundacji lub subkonto wybranego podopiecznego, którego powrót do zdrowia chcemy wesprzeć.

Fundacja dla dzieci Rycerze i Księżniczki na swojej stronie internetowej prowadzi również licytację bransoletek od znanych osób. Dzięki temu można nie tylko nabyć piękną i wyjątkową ozdobę, ale również wspomóc przy tym walkę najmłodszych o powrót do zdrowia. Bransoletki mają na celu wsparcie wybranego przez przekazującego darowiznę podopiecznego fundacji.

Fundacja dzieciom pomagając swoim podopiecznym, organizuje na swojej stronie internetowej również licytację różnych przedmiotów, cyklicznie organizowane są również wydarzenia charytatywne, na których zbierane są środki na to, by fundacja dalej mogła pomagać dzieciom, ratując ich zdrowie i życie.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl