Fuzja włoskich smaków przed Galerią Krakowską


2018-08-09
Aromatyczne makarony, wytrawne wędliny, oryginalne sery i słodkie desery – śródziemnomorska uczta czeka na wszystkich, którzy do 22 sierpnia odwiedzą Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Podczas jarmarku włoskiego można zasmakować charakterystycznych dla tego kraju potraw oraz poczuć smak, zapach i atmosferę typowego włoskiego mercato, czyli jarmarku pod gołym niebem.


Po raz kolejny przed Galerią Krakowską zagościły stoiska z oryginalnymi, włoskimi specjałami z różnych regionów półwyspu. Krakowianie na dwa tygodnie mogą przenieść się do Włoch, próbować regionalnych produktów i uczestniczyć w kulinarnym wydarzeniu.

Podczas jarmarku można nabyć oryginalne produkty wytwarzane w małych, włoskich zakładach rodzinnych, a wśród nich: sycylijskie cannoli z riccottą, owoce kandyzowane
i ciasteczka, ale również suszone na słońcu południa pomidory czy dorodne oliwki. Kiermasz włoski jest również okazją do spróbowania rzadko dostępnych w Polsce serów, makaronów czy przypraw. Na amatorów włoskich smaków czekają regionalne śniadania z aromatyczną kawą oraz croissantami o różnych smakach. Nie brakuje też śródziemnomorskich słodyczy, które – popijane bezalkoholowym drinkiem o smaku Campari – są prawdziwą ucztą smaków.

Jarmark włoski potrwa do 22 sierpnia na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Stoiska są otwarte w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej.Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl